Hamon

Můžu skleněnou zapékací mísu vložit do předehřáté trouby?

V návodu je vkládat do studené. Jen nevím, jestli to má důvod, nebo je to jen preventivní. Může mísa prasknout? Nebo jaý je důvod?
Doplňuji:
OK, díky. Případné reklamace budu řešit u vás :D

Nejlepší odpověď
zzzzz

Simax vkládám do horké trouby, je to bez problému. Měla jsem i skleněnou zapékací mísu z Tesca u ni nebyl žádný návod a asi při třetím pečení praskla. Ten Simax vlastním už 15 let a peču v něm opravdu často.

Další odpovědi
anonym

Můžeš – dělám to běžně…
😉
Teoreticky může sklo při velkém rozdílu teplot prasknout, v praxi takového rozdílu ale dosáhneš stěží…
Doplňuji:
OK – kdyžtak pošli i pečeni…
😉

Hamon

První zkoušku přežila :)