panxnotdead

Můžu si koupi jízdenku až ve vlaku?

nebo musí předem na nádraží?

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Ale připlatíš si 40kč oproti koupi na nádraží.
Ochrana proti černým pasažérům

Další odpovědi
iceT

Pokud nestíháš koupit lístek v pokladně nebo je dlouhá fronta,nebo taky v případě,že v některých malých stanicích není pokladna vůbec,můžeš si lístek koupit i ve vlaku,počítej ale s nějakou přirážkou
http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jak-koupit/-3573/

NellyP

Ano muzes

Cooldan456

jo

Hamon

U mezinárodních vlaků to leckdy bývá dost výhodné – koupit jízdenku na hranice a na hranicích koupit od průvodčího dál (třeba na další hranice). Vyplatí se hlavně při cestách na východ.

brillant

Viz https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=kou­p%C4%9B+j%C3%AD­zdenky+ve+vla­ku&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Dochy

poopravím IceT: Pokud pokladna ve stanici není, ve vlaku samozřejmě nic neplatíš. Pokud pouze nechceš, nemůžeš, nestíháš koupit ve stanici kde pokladna je, pak je to ve vlaku za +40.

Dochy

Párkrát jsem zažil, že pokladna ve stanici byla, ale nestíhala. Pak vyhlásili rozhlasem, že cestující budou obslouženi ve vlaku bez přirážky. Je to ale dost vyjímečné. Podle přepravních pravidel musíš být ve stanici s minimálně 5 minutovým předstihem a tak dlouhé ty fronty zpravidla nejsou.