DarkCreeper

Můžu se stát profesionálním ligovým hráčem fotbalu, když jsem začal hrát ve 14 letech?

Je mi 14 a nedávno jsem začal hrát fotbal. Zajímalo by mě, jestli je možné se dostat někam daleko. Hrát třeba za Premier League atd. když jsem začal až ve 14ti. Kamarádi mi říkají, že mi fotbal jde a ve třídě běhám nejrychleji. Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, je tu šance

Nezáleží úplně na věku, ale na talentu a píli. Pak to můžeš někam dotáhnout.

Další odpovědi
hapiky

Ano, je tu šance

Těch, kterým „fotbal jde“ je hafó, ale jen některým „vyvoleným“ je souzeno býti nejlepšími.
Znám jednoho, co byl v okresním přeboru nejlepší. Dotáhl to až do II.ligy, kde pohořel a napřesrok skončil v divizi. Nikdy už se potom dál nedostal.
Ale příklady mohou být i opačné. Např, Jan Koller. Začínal jako brankář, dostal se až do Sparty. Ta ho prodala do Lokerenu, ti zase do Anderlechtu až skončil ve slavné Borussii, kde hned první rok získal ligový titul. V nároďáku byl svého času nejlepší kanonýr.
Z toho plyne, že zřejmě musíš na svou stranu získat fotbalového boha.

Drap

Ano, je tu šance

Záleží pouze na tobě, jak budeš hrát a kolik věnuješ tréningu.

Sportovkyně7

Šance je velmi malá

Podle mě to je na profesionální fotbal už pozdě.