Rokio

Můžu reklamovat počasí, pokud se mi nelíbí?

A uspěl bych s danou reklamací?

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě že můžeš. Dnes asi u soudruha Vojtěcha Filipa. To bylo keců, že poručí větru, dešti… Ale s reklamací neuspěješ, tak jako to bylo vždycky. Když tak mu dej osobně po čuni, třeba se lekne.

Další odpovědi
aliendrone

Jistě – lampárna, 315. podzemní patro, od schodiště chodbou vlevo asi 14km, dveře č. FFA25D42! Ale ten reklamační úspěch bude záviset na tom, jak dobře umíš šustit bankovkami! ;) :D :D

hapiky

Pro určité lidi je reklamace smyslem života. Prozraď nám prosím, kde nebo komu by jsi tu reklamaci poslal či chtěl uplatnit,(pokud tedy nemáš na mysli meteorologii a předpověď počasí).
Jistí živočichové umí (ovšem nezávazně) počasí předpovídat. Ti ale bohužel žádné reklamace neberou v potaz.

Edison

Ne. Reklamovat lze pouze vady vzniklé bez zavinění spotřebitele a to jen v rámci zákona a reklamačních podmínek, se kterými souhlasíte zakoupením produktu, nebo podepsáním kupní smlouvy. Myslím, že ani jedno se počasí netýká. Počasí jste ani nekoupil, ani nesepsal žádný druh obchodního vztahu. Ale možná se pletu.

Doplnění: Možná by to šlo vymáhat soudně. Ale připrav si hoooodně peněz na soudy a právníky. On se jistě nějaký najde, kdo to za tučnou platbu vezme.

zjentek

Na tom není nic extra, podobných reklamací se denně po hospodách děje X – Y!

Ač mlád, vítej v klubu..

Roman71

Můžeš a je to běžná praxe, kterou zažívají zejména cestovní kanceláře od svých klientů. Otázkou je, zda budeš mít úspěch a dojde na kladné vyžízení reklamace?

klumprt

Když ho vrátíš i s paragonem, tak jo.

ivzez

Máš-li k němu platný kupní doklad a záruční list, klidně.

(Vystavuje Bůh prodejní doklady a záruční listy?)

annas

Uvědomte si, že za počasí je zodpovědný Svatý Petr. Jenže má svátek až v létě, takže nevím, nevím, zda pomůže.

Přece Svatý Petr = počasí, takže má hodně práce s dálnicí a jinými silnicemi, tudíž to vypadá tak, že na města a obce nemá tolik času.

Zkuste mu zavolat do nebe, ale těžko říct, zda hovor příjme, určitě nejste sám, kdo není spokojený s počasím, tedy s jeho prací.

Jeho nadřízený Bůh určitě ví, že Svatý Petr dobře činí…

Samozejmě, že počací předpovídají meteorologové, není možné možné, odhandout počasí přesně na jednotlivé obce, ale na okruh. Musím říct, že většinou to vychází.

Když hlásí bouřky na Olomoucku, tak určitě přijdou, ale mohou být třeba směrem na jih nebo na západ. Já to celkem neřeším, pokud je řeka poloprázdná a vichřice neláme stromy.

led

Nie!
Je to len vaša chyba, že veríte iným a nie svojim zmyslom. Z množstva slov a grafov rosničkára si treba vybrať to, čo vám vyhovuje. Veď túto možnosť vám médiá dávajú.
Zákazník a to vy ste, má predsa právo byť s ponukaným tovarom oboznámený a potom na základe dostupných informácií a svojich platobných schopností môže ponúknutý tovar prevziať.
Vopred sa s potrebnými informáciami o tovare oboznámte. Pozrite si informácie o danom regione v rôznych informačných médiách, opýtajte sa vlastného organizmu, napríklad na bolesti kĺbov, prezrite si stáročné príručky a pranostiky a až potom sa rozhodujte o kúpe tovaru v podobe ponúkaného počasia.
Nereklamujte ale poučte sa, že počasie si aj tak žije vlastným životom, bez ohľadu na vaše želania.

Mc Merkurion

… samoszřejmě, jestli máš nervy si vystát frontu těch, co maj stejnej nápad …