standadrat

Můžu Mít na palubě letadla spušťený telefon?

Všechny lety co jsem leťel jsem neřešil jestli můžu mít puštění telefon ale teť už jo poraďte prosím

Nejlepší odpověď
cochee

Můžeš mít puštěný mobil v „režimu letadlo,“ to znamená že je neaktivní vysílač/přijímač a lze s ním dělat činnosti, které ten vysílač/přijímač nepotřebují, například hrát hry, pouštět si hudbu. Ne telefonovat nebo být na netu. Do budoucna se uvažuje, že se „to“ povolí, ale to je budoucnost. Aktivní vysílání/příjem mobilu by mohlo zblbnout palubní přístroje letadla, což by mohlo mít katastrofické dopady.