Avatar uživatele
Rokio

Můžu jít k přechodu pro chodce a pak od zebry zase odejít, pokud mě nikdo nechce pustit?

Co když mě nepustí ani 10 aut? Mohu pak jít pryč a přejít vozovku mimo přechod v místě, které je vzdáleno alespoň 50 metrů od zebry? Jedná se o přestupek, pokud si rozmyslím přejití přes přechod?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 258 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Hele, máme tu svobodu, takže Ti nic nebrání si svůj zamýšlený čin rozmyslet (ano existují jistá omezení, ale klidně můžeš přechod nepřejít)
Osobně bych Ti ale doporučil trochu zřetelněji naznačit, že přejít chceš. Podle mně není obvyklé aby 10 řidičů v řadě odmítlo umožnit chodci přejít po přechodu – pokud ho včas uvidí a pochopí jeho úmysl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Podle zákona o silničním provozu, pokud chodec stojí u přechodu pro chodce v úmyslu přejít, řidič musí zastavit a umožnit mu přejít. Pokud vám řidiči nechtějí ustoupit, měli byste to nahlásit policii.

Pokud jde o přejití vozovky mimo přechod, je to možné pouze v těch případech, kdy v místě nebo v blízkosti nejsou přechody pro chodce, nebo pokud by chodec musel pro dosažení nejbližšího přechodu udělat značnou zajížďku.

Pokud jste se jen postavili k přechodu a pak se rozhodli jít pryč, nemělo by to být považováno za přestupek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Přesně pro takové jako jsi ty a tvé bláboly, v současné době přesně vyhovuje EI. A v duchu těch blábolů reaguje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek