Pokročilý

Můžu jako student jet rok do anglie, když anglicky neumím?

Tedy umím, už se jí učím deset let, ale i když většinou rozumím, nedokážu ze sebe vyloudit pouze koktavá a jednoduchá slova.
Všichni říkají, že se to tam naučím, ale mě to jde naprosto proti smyslům.

Doplňuji:
Jsem na gymplu, v sextě (druhák) bych chtěla jet, ale mam strach, že bych prostě nerozumněla. Jela bych tam sama, žádní známí, ubytování v hostitelské rodině.

Vážně tam chci, ale mám taky velkej strach, že když nebudu rozumět, budu tam celou tu dobu jenom trpět.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jasně. Je to nejlepší způsob, jak odbourat strach z mluvení - rozmluvíte se tam už proto, že prostě budete muset, jinak umřete hlady ;{))> je to jako když neplavce hodíte do vody. Trochu drsné, ale funguje to.

Další odpovědi:

Bronzový

Přijde na to, s kým tam jedeš.
Pokud tam jedeš s lidmi jako jsi ty, tak by to mohlo vyústit v různé problémy.
Třeba že ti dá někde v baru nebo na ulici někdo přes tlamu když řekneš něco jiného než jsi chtěla říct :D
Doplňuji:
Tak to se neboj. Já jsem taky v druháku a příští rok jedu s kamarády stejného věku na týden do VB :)
Věř, že ve škole tě zbytečně straší, v běžné mluvě se na pokročilou gramatiku kašle. Asi jako u nás nikdo nemluví spisovnou češtinou, tak tam nikdo nemluví spisovnou angličtinou. Pokud jsi na gymplu a z angličtiny máš tak za 3 nebo líp, tak nebudeš mít problém se domluvit :)
Navíc k cizincům jsou tam povětšinou milí, takže ti rádi pomůžou pochopit co ti chtějí říct a naopak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2412
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.