Nat17

Můžu dělat garanta více lidem?

Nejlepší odpověď
anonym

Jistěže ano, garant = ručitel, tedy můžeš ručit za více lidí…
Akorát nevím, jakého „garanta“ máš na mysli – jiná je pozice ručitele za úvěr a jiná např. odborného garanta za podnikání někoho jiného – aneb není garant jako garant.

Další odpovědi
anonym

Předpokládám, že mluvíme o podnikání. Jako garant máte své povinnosti kontrolovat u vázaných činností, zda se vše děje dle norem, pravidel a platných zákonů. Klidně ale můžete být garantem pro více společností současně. Je řada druhů podnikání, kde stačí zkontrolovat, zda je vše v pořádku třeba jednou měsíčně. Oproti tomu jako profesní lékárník bych asi lékárenskou činnost chtěla mít pod stálou kontrolou.
Často se např. při nakládání se škodlivými a nebezpečnými odpady specializované firmy starají o desítky společností. Zde stačí zjistit namátkovou klontrolou, je-li vše v pořádku a jednou ročně provést proškolení v rámci BOZP.

ladaadal

Ano, můžeš ho dělat kolika lidem chceš. Jen bych se na tvém místě nejdříve popídil po povinnostech a závazcích garanta. ono totiž nejde jen o podpis na živnostenském úřadě, ale fůru případných starostí.