ladas123

Muzu bydlet v dodavce pred firmou ?

Hledám praci ve fabrice s otevrenym parkovistem.Muzu na nem parkovat dodavku 24 hodin denne a spat v ni ? Dekuju za odpovedi

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
aevul

ano

Za předpokladu, že jde o veřejné parkoviště a provozovatel to výslovně nezakazuje nebo neomezuje dobu parkování.

Další odpovědi
jáára

ano

Lgee

ne

paul1

ano

Nevidím žádné překážky.

Filip84

ne

V zásadě nemůžeš.

Parkoviště před fabrykou většinou patří tomu, komu ta fabryka. Může být volně přístupné, ale může být za závorou – to je pravděpodobnější.

Jestliže je parkoviště za závorou, a je absolutně nepodstatné, jestli je ta závora spuštěná, zvednutá, nebo jestli je tam, třeba, permanentně otevřená brána, tak nejde o veřejnou pozemní komunikaci. Dobrým příkladem je třeba FN Olomouc: areál, jako malá vesnice, normální značení uvnitř, ale jakmile zajedeš za vrátnici, nejsi na veřejné pozemní komunikaci. Pokud to tam není výslovně napsané na dopravním značení, tak na neveřejné komunikaci neplatí žádná pravidla silničního provozu, vnitrostátní ani mezinárodní, platí pouze obecné zásady občanského práva hmotného a občanský zákoník, tj. zejména povinnost každého počínat si tak, aby neohrožoval životy, zdraví a majetek. Neplatí zásada omezené právní důvěry a policie nebude vyšetřovat dopravní nehodu jinak, než jako škodu na majetku způsobenou porušením občanskoprávní povinnosti.

To má dopad i na to, kdo do takového areálu může, vůbec, vjet (to si většinou vlastník určí dopravním značením), že to může být za úplatu, a že potom ale musí ten, kdo tam vjíždí, respektovat pokyny majitele.

V takovém případě je to to samé, jako bys se zeptal, jestli můžeš „kempovat“ s autem u někoho před barákem, na louce. Můžeš, pokud Ti to povolí, je to naprosto shodný princip. Tedy, pokud se se zaměstnavatelem dohodneš, jemu to nebude vadit, můžeš. V opačném případě nikoli.

Jakmile to není za závorou, bránou, nebo něčím podobným, je to veřejná pozemní komunikace a její vlastník je dokonale nepodstatný. Podléhá tzv. régime o veřejné přístupnosti krajiny, no a taky obecné licenci, která je zakotvena v zákonu o pozemních komunikacích, že pozemní komunikace může každý přiměřeným způsobem, v souladu s platným právem, bezúplatně užívat k obvyklému účelu, není-li zvláštním ustanovením ustanoveno jinak.

Od toho, že si postavíš nějaký pojízdný / přenosný příbytek, a v něm bydlíš, jsou kempy, ne parkoviště. Můžeš přespat v karavanu, nebo obytném autě, na odpočívadle, nebo veřejném parkovišti před supermarketem, ale přespat, ne tam kempovat 1/2 roku.

Ono to stejně většinou je nějak ošetřeno dopravním značením, protože lidi jsou lidi a naši lidé jsou pijavice nevídané, takže většinou je tam něco v tom směru, že stání povoleno pouze za účelem (návštěvy supermarketu, návštěvy fabryky, práce ve fabryce …), a že je omezeno na tolik a tolik hodin. I kdyby nebylo, jde o zábor veřejného prostranství, no a – zase – na ten potřebuješ souhlas vlastníka, a v případě veřejné pozemní komunikace, kterou parkoviště je, potřebuješ souhlas obce.

Pokud Ti má takový souhlas obec vydat, tak se to provádí normálním řízením o žádosti podle § 44 et sequentia správního řádu, takže Ty pošleš ouřadu žádost, ve které vymezíš, jaké obecné prostranství hodláš zabrat, za jakým účelem, v jakém rozsahu a na jakou dobu. Příklad: obvyklé je, že potřebuješ před barák container, protože rekonstruuješ. Dovezou Ti ho tam v pondělí, odvezou v pátek. No, tak si podáš žádost: napíšeš, že rekonstruuješ, máš z toho burdel, na odvoz burdelu sjednaný container, pozemní komunikace je široká 6.0 m, container 2.2 m, takže průjezd bude, a že ho označíš tak a tak, jako překážku v provozu na pozemní komunikaci. Správní orgán si ověří (místní znalostí, nebo šetřením na místě) objektivní skutečnost, že opravdu ta cesta je dost široká a normálně Ti to povolí. Za podání té žádosti se platí správní poplatek, a za zábor Ti může obec naúčtovat taky platbu (ale u containeru na burdel to fakt není obvyklé).

Když uvedeš v žádosti, že jsi vágus, že si postavíš na parkoviště váguskáru a budeš tam v ní vegetit, tak Ti to Sicher zamítnou. A právem. 🙂

iwrana

Můžeš,pokud není parkování omezeno nějakou dodatkovou tabulkou,kterou bys nesplnoval a pokud neznečistuješ o­kolí.

Filip84

Na otázku nelze odpovědět, chybí možnost „jiná odpověď“, „ano i ne“, nebo něco podobného.

jáára

Proč píšeš fabrika s tvrdým Y???

aevul

Filip84 totiž neumí česky. Za ten jeho prasopis by i v pomocné škole dostal pětku.

Filip84

Protože píšu fabryka s tvrdým y. Nebo, protože letadlo, nebo, protože mé vznášedlo je plné úhořů. Ještě nějaký, podobně inteligentní a impertinentní, dotaz? 🙂