Peter Kus

Můžete mi říct, jaká je výhoda komínových digestoří?

Odpovědi
gecco

Výhoda – vůči čemu??
Jde o ´designové´ řešení – takže (ne)výhodou je právě to, jak vypadají…
😉
Pokud se ptáš na výhodu digestoří s odtahem oproti digestořím recirkulačním, je zřejmá – vzduch s parami (pachy, tuky…) je odváděn mimo prostor kuchyně (bytu) a na ´jeho místo´ je vtahován vzduch zvenčí (nevýhodou může být ztráta tepla – pokud není odtah zapojen do rekuperace).
Naopak recirkulační digestoře jen protahují vzduch přes tukové a pachové filtry a vrací vzduch do místnosti zpět – což sebou nese nutnost dalšího větrání.
Z mého pohledu jsou recirkulační digestože skoro ´k ničemu´.

ockodesign

…další stále se opakující dotaz je ten, jestli je lepší odsavač s odtahem ven nebo recirkulační. Odsavač s odtahem ven (častější) je ten, který vezme vzduch a vyfoukne jej ven z místnosti. Zde je důležité myslet na to, že je nezbytné umístit na vedení vzduchotechniky jímku na kondenzát. Je to nezbytné proto, aby vám v zimě z trubek nekapala kondenzovaná voda přes odsavač až do hrnců. Tento typ odsání vzduchu z místnosti je nejefektivnější a nejťižší. Tématu odsavačové vzduchotechniky se budu věnovat v některém z následujících článků, jelikož je žádané a hodně se dá při jeho realizaci zkazit. Jak snížit hlučnost a jak vyzrát na kondenzát. designové kuchyně interiéryDruhou skupinou odsavačů jsou recirkulační. Zde je drobná nevýhoda, že tím že čistíte vzduch pomocí uhlíkových filtrů obsažených v odsavači, snižuje se tím mírně efektivita odsávání a zvyšuje se tím hlučnost. Také ušetříte peníze za vedení vzduochotechniky, které není vždy je tak jednoduché, že se vyvede přímo nahoru přes půdu ven. Díky tomu, že u recirkulačních odsavačů odpadá vzduchotechnika, může být subtilnější a můžete vybírat s velkého množství designových odsavačů. Pak se odsavač stane ozdobou kuchyně a ne nutným a nudným funkčním zlem.
Více informací zde : http://rady-bytoveho-designera.cz/

CVB

Dobrý den,
komínová digestoř může být jak v rohu, tak u zdi, tak i ve volném prostoru. Dále může být moderní či rustikální, s odtahem nebo recirkulační.
Výhody jsou ve variabilitě a designu. Podívejte se na http://www.ven­tilatory-shop.cz/kominove-digestore a pokud na stránkách nenajdete potřebné odpovědi, kontaktujte mě.

Hezký den Cvrk Robert

ku.holub

nedávno jsem to řešil při rekonstrukci kuchyně, a firma CVB klimatizace http://www.ven­tilatory-shop.cz/ mi poradila, výhodou je např, že se nemusí používat uhlíkové filtry jako u digestoří recirkulačních, filtry by se měli po půl roce měnit.