Pokročilý

Můžete mi říct, jaká je výhoda komínových digestoří?

Odpovědi:

Zlatý

Výhoda - vůči čemu??
Jde o ´designové´ řešení - takže (ne)výhodou je právě to, jak vypadají...
;-)
Pokud se ptáš na výhodu digestoří s odtahem oproti digestořím recirkulačním, je zřejmá - vzduch s parami (pachy, tuky...) je odváděn mimo prostor kuchyně (bytu) a na ´jeho místo´ je vtahován vzduch zvenčí (nevýhodou může být ztráta tepla - pokud není odtah zapojen do rekuperace).
Naopak recirkulační digestoře jen protahují vzduch přes tukové a pachové filtry a vrací vzduch do místnosti zpět - což sebou nese nutnost dalšího větrání.
Z mého pohledu jsou recirkulační digestože skoro ´k ničemu´.

....další stále se opakující dotaz je ten, jestli je lepší odsavač s odtahem ven nebo recirkulační. Odsavač s odtahem ven (častější) je ten, který vezme vzduch a vyfoukne jej ven z místnosti. Zde je důležité myslet na to, že je nezbytné umístit na vedení vzduchotechniky jímku na kondenzát. Je to nezbytné proto, aby vám v zimě z trubek nekapala kondenzovaná voda přes odsavač až do hrnců. Tento typ odsání vzduchu z místnosti je nejefektivnější a nejťižší. Tématu odsavačové vzduchotechniky se budu věnovat v některém z následujících článků, jelikož je žádané a hodně se dá při jeho realizaci zkazit. Jak snížit hlučnost a jak vyzrát na kondenzát. designové kuchyně interiéryDruhou skupinou odsavačů jsou recirkulační. Zde je drobná nevýhoda, že tím že čistíte vzduch pomocí uhlíkových filtrů obsažených v odsavači, snižuje se tím mírně efektivita odsávání a zvyšuje se tím hlučnost. Také ušetříte peníze za vedení vzduochotechniky, které není vždy je tak jednoduché, že se vyvede přímo nahoru přes půdu ven. Díky tomu, že u recirkulačních odsavačů odpadá vzduchotechnika, může být subtilnější a můžete vybírat s velkého množství designových odsavačů. Pak se odsavač stane ozdobou kuchyně a ne nutným a nudným funkčním zlem.
Více informací zde : http://rady-bytoveho-designera .cz/

Dobrý den,
komínová digestoř může být jak v rohu, tak u zdi, tak i ve volném prostoru. Dále může být moderní či rustikální, s odtahem nebo recirkulační.
Výhody jsou ve variabilitě a designu. Podívejte se na http://www.ventilatory-shop.cz /… a pokud na stránkách nenajdete potřebné odpovědi, kontaktujte mě.

Hezký den Cvrk Robert

nedávno jsem to řešil při rekonstrukci kuchyně, a firma CVB klimatizace http://www.ventilatory-shop.cz / mi poradila, výhodou je např, že se nemusí používat uhlíkové filtry jako u digestoří recirkulačních, filtry by se měli po půl roce měnit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.