Avatar uživatele
hippeace

můžete mi někdo vysvětlit placení internetu? stále to nějak nechápu děkuju…

na počítači máme internet (přes dráty) a já za nedlouho dostanu netbook mohu se nějak bezplatně připojit na internet? přes počítač nebo něco takového?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanny 2 před 4505 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MK44

User lukas.zmizik má pravdu. Jen se pokusím, pro případ, že o tom nevíte vůbec nic, věc upřesnit.
Předpokládám, že máte pevné internetové připojení a dosud připojen jeden počítač. Koupit router (směrovač), což je krabička, která funguje jako „rozdvojka“ a umožní připojit k jednomu internetovému přístupu více počítačů, je asi nejlepší řešení. Zakončení od vašeho poskytovatele internetu (nejspíš od ISP máte doma nějaký ADSL modem) propojíte s konektorem na routeru (konektor bude mít nějaké označení – viz dokumentace routeru), k ostatním konektorům (zpravidla čtyřem) lze připojit počítače. Tím vznikne domácí síť, kterou je nutno zprovoznit, tzn. nakonfigurovat router (nastavit jeho software) a připojené počítače, tj. nastavit IP adresy, DHCP, DNS, což by rozhodně měl dělat někdo, kdo si s tím ví rady.
Taky počítejte, že pokud se naráz bude připojovat více počítačů, budou se muset o kapacitu připojení dělit a přenosová rychlost tedy relativně poklesne, ale praktický dopad záleží na rychlosti připojení a objemu dat.
Lukas.zmizik zmiňuje bezdrátový přenos. Má na mysli radiovou Wifi síť. V tomto případě je nutno koupit router, který ji podporuje. Počítače, které budete chtít připojit přes Wifi musí mít Wifi-adaptér. Ten může být v počítači již integrovaný nebo jej budete muset dokoupit. Takový Wifi-adaptér se zpravidla připojuje k počítači přes rozhraní USB. Co se týče Wifi sítě, informujte se o jejím zabezpečení. Nezajištěný radiový provoz totiž může odposlouchávat někdo cizí, popřípadě se přes vaši Wifinu a tedy za vaše peníze připojovat k Internetu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

v tom pripade si koupis routr za necelych 1000 kc, nekdo zkusenejsi ti ho zapoji a budes si na notasu poustet net bez dratu do vzdalenosti cca 50 metru uvnitr budovy aniz bys platila cokoli navic

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Theress

Já jsem si koupila po netu router za 300 kč a bez problému to fachčí :D jinak kolega to už vysvětlil jak to funguje, stačí ti jedna tato krabička 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek