Pokročilý

můžete mi někdo vysvětlit placení internetu? stále to nějak nechápu děkuju...

na počítači máme internet (přes dráty) a já za nedlouho dostanu netbook mohu se nějak bezplatně připojit na internet? přes počítač nebo něco takového?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

User lukas.zmizik má pravdu. Jen se pokusím, pro případ, že o tom nevíte vůbec nic, věc upřesnit.
Předpokládám, že máte pevné internetové připojení a dosud připojen jeden počítač. Koupit router (směrovač), což je krabička, která funguje jako "rozdvojka" a umožní připojit k jednomu internetovému přístupu více počítačů, je asi nejlepší řešení. Zakončení od vašeho poskytovatele internetu (nejspíš od ISP máte doma nějaký ADSL modem) propojíte s konektorem na routeru (konektor bude mít nějaké označení - viz dokumentace routeru), k ostatním konektorům (zpravidla čtyřem) lze připojit počítače. Tím vznikne domácí síť, kterou je nutno zprovoznit, tzn. nakonfigurovat router (nastavit jeho software) a připojené počítače, tj. nastavit IP adresy, DHCP, DNS, což by rozhodně měl dělat někdo, kdo si s tím ví rady.
Taky počítejte, že pokud se naráz bude připojovat více počítačů, budou se muset o kapacitu připojení dělit a přenosová rychlost tedy relativně poklesne, ale praktický dopad záleží na rychlosti připojení a objemu dat.
Lukas.zmizik zmiňuje bezdrátový přenos. Má na mysli radiovou Wifi síť. V tomto případě je nutno koupit router, který ji podporuje. Počítače, které budete chtít připojit přes Wifi musí mít Wifi-adaptér. Ten může být v počítači již integrovaný nebo jej budete muset dokoupit. Takový Wifi-adaptér se zpravidla připojuje k počítači přes rozhraní USB. Co se týče Wifi sítě, informujte se o jejím zabezpečení. Nezajištěný radiový provoz totiž může odposlouchávat někdo cizí, popřípadě se přes vaši Wifinu a tedy za vaše peníze připojovat k Internetu.

Další odpovědi:

Stříbrný

v tom pripade si koupis routr za necelych 1000 kc, nekdo zkusenejsi ti ho zapoji a budes si na notasu poustet net bez dratu do vzdalenosti cca 50 metru uvnitr budovy aniz bys platila cokoli navic

Já jsem si koupila po netu router za 300 kč a bez problému to fachčí :D jinak kolega to už vysvětlil jak to funguje, stačí ti jedna tato krabička :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.