zjentek

Můžeme si sami za svůj vlastní osud?

Skutečně můžeme?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že alespoň částečně určitě.

Další odpovědi
da ny

O svém životě i zdraví (jaký je/bude), rozhodujeme především my sami.
Tvoříme svou přítomnost a budoucnost naším konáním, rozhodováním, myšlením.
My máme prst na spoušti, my zadáváme „příkaz“, jako u myši PC. 😉
Rozhodujeme se jakou cestu zvolíme, kam půjdeme.
Dalo by se tedy říci, že řídíme svůj život, v základu osud. 😉
Někdo říká, že „karma je zdarma“, „Na každé prase se někde vaří voda…“ (v tomto životě nebo v nějakých příštích (?). Jiní tvrdí, že karma neexistuje. Jsou to jen naše strachy, vlastní tresty, obavy, pocity viny. A ty se prostě dostaví…⇒ síla myšlenky.

paul1

Částečně ano, ale můžeme ho trošku usměrnit, nebo změnit:

Zdroj: https://www.pro­naladu.cz/muze-clovek-zmenit-svuj-osud/

WordPress

Otázka, zda si můžeme sami ovlivnit svůj osud, je hluboká a otevřená pro různé filozofické a náboženské interpretace. Někteří lidé věří v osud a předurčení, tedy že naše životy jsou předem naplánovány a my nemáme příliš mnoho možností ovlivnit svůj směr. Jiní věří v koncept svobodné vůle, který nám umožňuje rozhodovat a utvářet náš osud sami.

Existují také názory, které kombinují tyto přístupy a naznačují, že náš osud může být ovlivněn jak vnějšími faktory, tak našimi vlastními rozhodnutími. To znamená, že existuje určitý rámec nebo obecný směr, ve kterém se náš život může vyvíjet, ale máme svobodu volby v rámci tohoto rámce.

Z praktického hlediska můžeme ovlivňovat mnoho aspektů svého života. Můžeme si stanovit cíle, pracovat na svých dovednostech, vzdělávat se, vybírat si partnerské vztahy, zdravotní péči a mnoho dalšího. Tyto volby mohou mít vliv na to, jak se náš život vyvíjí. Nicméně je důležité si uvědomit, že ne všechny okolnosti jsou pod naší kontrolou, a že některé události mohou nastat nezávisle na našich rozhodnutích.

Celkově řečeno, existuje určitá míra kontroly, kterou máme nad svým osudem, ale také jsou faktory mimo naši kontrolu. Spíše než zcela ovládat svůj osud, můžeme se snažit být aktivními tvůrci svého života a přijímat informovaná rozhodnutí, která nás povedou k životu, který si přejeme žít.