Tatti111

Může zákony měnit jen stát samotný, nebo i někdo jiný?

Mám otázku, zda zákony může měnit jen samotný stát nebo i ostatní státy a organizace.

Nejlepší odpověď
autacek

Ne, naše zákony cizí stát (resp. společenství jakožto třeba EU) měnit nemůže, může však vydat legislativu, která je jim nadřazená.

Další odpovědi
elkon

Zákony si vydává zákonný orgán každé země. Některé jsou dokonce zákony ústavní. Pokud je země v EU, může některými předpisy Evropského parlamentu, zákony členů EU ovlivnit.

Mc Merkurion

… kdokoli >>> je otázkou, ale zda budou platiti …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

CTTON

Mc merkurion: Tak pokud nebudou platit tak to je jako by je nedělal :D

Mc Merkurion

… a ptal ses na to ???

Ametyst

Elkon: Ne Evropský parlament bez legislativní iniciativy, ale Evropská komise. Ta se nemusí nikoho na nic ptát.

Pepa25

Nejde o to, co kdo navrhuje, ale kdo to schvaluje, ne? To je stejně jako s českou vládou: když jí parlament zákony (rozpočet, důvěru …) neschválí, tak je nahraná

CTTON

V EU návrh nelze neschválit, pouze schválit nebo pozměnit. Až v dalším čtení ho lze zamítnout.