zjentek

Může vzniknout závislost na mléku?

Jestli u někoho může vzniknout závislost na mléce, třeba na kravském. Podobně jako je tomu třeba u piva. Prostě když se nedostanete k mléku, tak jste fuck up, nebo jak to slušně vyjádřit. Mně se vždy ráno zdá, že potřebuji kakao a když nemám čerstvé mléko z krávy, tak mně furt něco chybí a nepomůže žádné jiné pití. Pak je divný pocit, i když k absťáku bych to asi nepřirovnával, i když vlastně prakticky nevím, co to je. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě ano. Následoval byst kubánského Fidela Castra, který byl závislý na mléku a zmrzlině

Je s konzumací spojená jedna událost.

„Podle lidí, kteří se kolem něj pohybovali si musel velký vůdce dát každý den alespoň dva kopečky čokoládové zmrzliny a hrnek mléka, jinak by nemohl fungovat. Když byla v blízkosti zmrzlina, především vanilková nebo čokoládová, šly stranou i doutníky s rumem. Zmrzlina mu dokonce zachránila život. Fidel Castro je rekordmanem v počtu neúspěšných atentátů na svou osobu. Za svůj život jich přežil neuvěřitelných 683. Agenti CIA věděli, jak velkou slabost pro zmrzlinu Castro má a do jeho milované čokoládové tajně vložili kapsli s jedem. Kapsle s jedem nicméně v lednici, kde byla schována, ztuhla a když ji měl najatý vrah v přestrojení za číšníka rozlomit a její obsah vyprázdnit do koktejlu, neuspěl a z atentátu tak sešlo atd.“

Dovíte se např. o zázračné krávě, která se dostala do Guinessovy knihy rekordů a zmrzlináři Fideovi.

https://www.li­fee.cz/jidlo/ne­uveritelne-zavislosti-fidela-castra-byl-zavisly-na-mleku-a-zmrzline_2379.html

Názory na kravské mléko se liší. Zde se to už také několikrát řešilo.

Ale myslím si, že u mléka platí – všeho s mírou. Pozor na to, že mléko je spíš potravou než nápojem.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Nadm%C4%9Brn%C3­%A9+pit%C3%AD+ml%C3%A9ka­&sa=X&ved=2ahU­KEwjj1KaGmLry­AhUK-aQKHSGnA3sQ1QIw­D3oECCMQAQ&biw=11­12&bih=843

Další odpovědi
Kelt

Když budeš něco jíst pravidelně, tak závislost vznikne. Nebo když to budeš pít. Já si tak vyzkoušel, že si musím dát denně pivo a vydržel to měsíc. S tím mlékem nebo kakaem bych to věřil, protože jsem to také zkoušel. Dobře se to připravuje a dobře to chutná. Prostě jsi zvyklý na to, jak to chutná. Asi rituál. Ale aby to mělo efekt, musí být splněny určité podmínky. Pokud nejsou tak to není ono. Já si třeba dávám denně ráno teplou vodu s citronem. Je to dobré, když je to ráno, podle toho, jak vstanu to jest od 5 do 9, ale když vstávám po noční, nebo když mi to někdo komentuje, tak to není ono.

elkon

Závislost může být na čemkoli. Pak je otázka, zda je to na škodu, či ne.

Disraeli

Mláďata savců jsou po narození závislá výhradně na mléku. ;)
Psychicky si můžeš vytvořit závislost snad úplně na čemkoli (zlo/zvyk, velká záliba, „psychické, emocionální pouto“). Klidně na pití mléka.
Ale jinak mléko neobsahuje látky, které by způsobovaly závislost.
Ještě když to vezmu z jiného konce, tak jsme všichni závislí na tekutinách, bez kterých bychom zemřeli. Takže pít musíme, abychom přežili a nebyli dehydratovaní. Ale druhů tekutin je hodně a základ je prostě voda, která tvoří i ty ostatní nápoje.

Ametyst

Já myslím, že tělu něco chybí, tak si o to tímhle způsobem říká. Může to být třeba vápník? Kdo ví…

Smack

Já to mám zase s masem.

marci1

Ano, může. Někteří odborníci jsou přesvědčeni, že prvotním důvodem „touhy“ po mléku je ve skutečnosti touha po sladké laktóze, kterou obsahuje. Dle chemického složení obsahuje mléko přírodní antioxidanty, tudíž nás uklidňuje. 🙂

da ny

Možná psychická, z nedostatku jiné energie z pestré stravy (laktoza).
Mléko člověk nepotřebuje (mléčné výrobky ano, pokud může, ano). Přibývá lidí, zejména dětí s ABKM! Ubývají trávicí enzymy mléčné bílkoviny ve střevech (nemá/ztrácejí až 2/3 lidstva)
Takový „mlékoholik“ by byl věčně unavený, anemický, neznalý bloud. Ve své době se mladí muži a chlapci napájeli denně litrem (bohužel i více). Domnívali se mylně, že tak vybudují lepší svalovou hmotu, dřeli v posilovně. Napájeli se mlékem. Většina z nich se dopracovala k silné anemii a tím k vyspké, věčné únavě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

@elkon: Chtěl bych se ti právě zde touto formou omluvit za případné řekněme „popuzující komenty“ na tvou adresu. Ve skutečnosti si tvých odpovědí velmi (nechci napsat NESMÍRNĚ, bo to platí jen u ALIENDRONA) vážím a kdyby tě měly některé mé komenty ve formě rekcí v diskuzích popuzovat a urážet či nedej bože MRZET, tak to by mě osobně mrzelo více, to mi můžeš věřit. Jenže bohužel jsem si zde léta budovat konkrétní image a to znamená, vlastně přesněji řečeno nevypadá, že by se podobné komenty měly v budoucnu nějak měnit, čili… SORRY KÁMO!!! (; D; D;

zjentek

…Jinak za MNOHO odpovědí VŠEM děkuji!