Muže vám městský úřad odebrat body bez vaše vědomí??

Dobrý den měl bych ješte jeden dotaz.Muže vám městký uřád odebrat body bez vaše vědomí??Když například překročíte rychlost a změří vás radar v měste???Dekuji za odpověd

Nejlepší odpověď
standa

Body vám úřad smí ´odebrat´ jedině s vaším vědomím, ale klidně může nastat situace, že vám bude úřad odebírat najednou i 12 bodů…

Ano, tato absurdní situace může nastat a nastává…, protože úřad sice každý přestupek (včetně toho s automatickým radarem) musí projednat s řidičem, ale má na to ze zákona celý rok. A během tohoto roku může „nepozorný“ řidič nastřádat určitě i 12 bodů, aniž by o tom věděl…

Na to je jediná rada, abyste se o svém případném ´kontu´ nasbíraných bodů včas informoval při preventivních návštěvách na úřadě.

Další odpovědi
panenka

odebrat vám je může protože jste spáchal přestupek ale měl by vám to taky zdělit třeba písemně .každý řidič si to musí hlídat sám aby se mu tohle nestávalo.raději jet pomaleji než být pak bez bodů nebo bez řidičáku.pokud vám to nezdělili raději si to občas jděte zjistit vy sám na policii.