samicek333

Může si tím náš pes zničit klouby?

Náš pes je skoro tříletý zlatý retrívr. Je zdravý, akorát se bojím, aby někdy neměl problémy s klouby, protože on pořád skáče. To by bylo asi normální, jenže jemu se líbí výšky, takže vždy vyleze na nějaký hrbol nebo sráz a potom se odrazí, skočí do výšky a pak tvrdě dopadne na nohy. Dělá to pořád, i jen tak prostě vyskočí na něco a pak, jakoby něco přeskakoval, skočí do výšky a dopadne na zem. Dělá to už od mala a strašně se mu to líbí. Dělá to jako přirozenou věc.
Nemůže si tím zničit klouby nebo packy? Mám mu to zakazovat a vždy ho stáhnout?
Doplňuji:
Už několikrát prostě nestihl správně došlápnout a hodil takových placáků a dopadal do různých poloh – náš pes je velmi ohebný – možná i bolestivých a pořád ho to nepřešlo. prostě z toho má radost…

Nejlepší odpověď
www

Je vidět, že má temperamentu na rozdávání 😁! Neboj, trvalé následky mu nehrozí, stačí aby jedenkrát o něco hůř doskočil, trošku ho to zabolelo a už bude opatrnější.
Doplňuji:
Ta divokost ho zkrátka přejde.

Další odpovědi
Daniela12

Myslím, že tato zábava není pro vašeho psa tak úplně zdravá – každopádně je to velká zátěž na klouby. Ale nedovedu si představit jak mu v tom zabráníte. Ve stáří se to pak může projevit kloubními problémy. Preventivně bych doporučila dávat nějakou kloubní výživu a to bez ohledu na jeho koníček. Nám se osvědčil Halutidin DC. Jako prevence je to dobré pro všechná velká plemena (dospělí, štěňata i starší psi s artrózou).

www

Tito psi jsou v blbnutí téměř nesmrtelní a radost z nich přímo čiší 😁.
Nechej ho a buď ráda, že je v pohodě. Ono ho to stejně časem poněkud přejde.