dust8

Může si člověk na hotelový pokoj přinést na postel vlastní prostěradlo a povléci si jej? Nebo se fasují dle dnů pobytu?

Pokud se nafasují, tak každá další den ráno zaklepe na pokoj pokojská, že by pokoj uklidila a prostěradlo vyměnila, nebo to je pouze na žádost toho kdo je ubytovaný, že kontaktuje telefonem na pokoji hotelovou službu s prosbou?

Odpovědi
elkon

Při příchodu na pokoj je vše připravené předem, takže i povlečená postel. Je-li nějaký problém, pokojská to vyřeší.

Drap

Na hotelu se nic nefasuje. Pokud si chceš vzít své povlečení, klidně si vezmi, ale budeš přestlávat sám

Pepa25

Standardní hotelové ubytování zahrnuje povlečení vč. jeho výměny v případě delšího pobytu. Frekvence výměny se může lišit podle úrovně: u klasických *** hotelů je přepoklad výměny jednou za týden, u luxusních to může být 2× týdně. každopádně je to na dotaz nebo žádost.
Vlastní povlečení přichází v úvahu pouze u nejnižší úrovně ubytování (hostely, v soukromí, klášteře apod.) – ubytovaný je na to předem upozorněn a výměnu si zajišťuje sám.
Režim, že by pokojská měnila vlastní povlečení hostů, proto nepřichází v úvahu nikdy.