Muže se něco stát, pokud snim kousek skořápky od vajicka?

Kromeme toho, ze muzu dostat zánět slepého střeva?
Přece jenom se kousek skořápky muže do jidla při přípravě dostat.

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to vlastně vápník… tělo si s tím poradí

Další odpovědi
www

Ani ten zánět slepého střeva z vajíčkové skořápky nedostaneš, žaludeční šťávy ji rozpustí. Horší by byla skořápka z kokosu 😉

Terryle

Naopak, to prý fakt je zdravý – už jsem i četla, že kdosi měl odvápněné zuby a zubař mu poradil, ať si skořápky mele a bere po lžičkách jako lék, nebo si je přidává do jogurtu. Je to vápník, prý v pro organismus celkem dobře zpracovatelné podobě…

led

Okrem škrípania škrupinky medzi zubami nič.

Drap

Vůbec nic, do některžých pokrmů se přímo doporučuje rozmixovat celá vejce včetně skořápky.

baghira

Nestane se vůbec nic.

tatanka

Potvrzuji odpověď Drapa, do některých míchaných nápojů se přidávají rozmixovaná vejce i se skořápkou. Laická odpověď, barmanům se omlouvám.

elektrikář

Skořápka se v žaludečních šťávách rozpustí,Dětem jsem mixoval celá vejce v mléce. je to vlastně čistý vápník.