dust8

Může se na Slovensku kouřit v hospodách a restaracích?

Odpovědi
Kepler

Podle všeho v obyčejných knajpách, které nejsou stravovacími zařízeními, ano. Částečně i v restauracích, pokud je kuřácká část stavebně oddělena. Zda se, že Slováci nemají tak vylízané mozky, jako naši zákonodárci.

Zákaz kouření od 1. dubna 2009 ve veřejných prostorách – zdravotnické, kulturní, školní a sportovní zařízení, dětská hřiště, zastávky, letiště, nádraží. Tam, kde se podává jídlo, musí být vstupní část nekuřácká a stavebně oddělena. Od 1. června 2013 zákaz kouření v obchodních domech a v provozovnách společného stravování bez ohledu na to, zda bylo jídlo připravené přímo na provozovně.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Z%C3%A1kaz_kou­%C5%99en%C3%AD_po­dle_zem%C3%AD