Rokio

Může některým stalkerům hrozit i omezení na způsobilosti k právním úkonům

Pokud stalker skončí na psychiatrii, nebo dokonce v psychiatrické nemocnici a i po léčbě stále stalkuje, může mu soud omezit způsobilost k právním úkonům?

Odpovědi
Dochy

Meleš zas různé věci dohromady. Obecně může. Ale stalking je trestný čin. Nikdo nebude omezen ve svéprávnosti kvůli tomu e se dopustil trestného činu. Může být omezen ve svéprávnosti pokud se zjistí, že trpí nemocí či poruchou které plnou svéprávnost vylučuje. A omezení svéprávnosti nikomu nezabrání ve stalkingu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.