Avatar uživatele
Pokročilý

Může nějaká státní / soukromá organizace nahlížet do osobního bankovního účtu ?

Doplňuji:
popřípadě která a za jakých podmínek

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

stručne:
o ochrane osobných dát hovorí zákon Zákon č. 101/2000 Sb (Zákon o ochraně osobních údajů).

získavanie osobných údajov umožňuje iba rozhodnutie súdu, ktoré aj presne deklaruje, komu, aké dáta a v akom rozsahu je povinná banka (alebo iná inštitúcia) poskytnúť.

;-Q

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Co je podle tebe nahlížet?

Třeba exekutor může zablokovat peníze, ale nemůže nahlížet komu si co poslal, kde si platil atd.

Banky občas ve smluvních podmínkach mají, že mohou poskytovat údaje třetím osobám za nějakým účelem, s tím si souhlasil při zřízení účtu:-(((

Státní org. můžou nahlížet jen na soudní povolení. Soukromé jen s tvým souhlasem.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano.
Podmínky prolomení bankovního tajemství upravuje § 38 zákona o bankách - viz odkaz

Zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs /1992-21#p38


Avatar uživatele
Pokročilý

Může.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.