msi

Může nadměrné pití vody při covidu uškodit, nebo pomoci?

Zdravím, moje matka si někdě na internetu přečetla, že když má covid tak musí hodně pít vodu, aby z těla ten sajrajt dostala. Trochu si myslím, že si tim spíš může uskodit, jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
Drap

Každé nadměrné pití vody může uškodit bez ohledu na to, zda má či nemá covid. Tzv. otrava vodou.

Další odpovědi
Ametyst

Vodu bych vyměnila za horký čaj s citronem a Acylpyrin. Pít se má, to je pravda. Ale ne studené.

rrihamirek1

Zalezi co je nadmerne. Obecne se pri nemocech typu horecka doporucuje ZVYSIT prijem tekutin – z duvodu poceni a snadnejsiho vylucovani toxinu. To ale neznamena polykat 4–5 litru vody. Pokud behem nemoci bude pit prubezne pres den kolem 2 litru bude to OK a nezavadne.

“Při horečce je důležité zvýšit příjem tekutin o 20 % na každý 1 °C nad 37 °C. Dehydratované a vysílené tělo si také žádá větší množství energie, proto by měl pacient přijímat o trochu více potravy (lehké a zdravé).”

Zdroj: https://euc.cz/clan­ky-a-novinky/clanky/ho­recka-a-zvysena-teplota-priciny-a-lecba/#lecba-horecky-jak-srazit-vysokou-teplotu

nyjono

Určitě ne nadměrně.
Na vyplavení covidu z těla nemá množství pití žádný vliv.

Filip84

„Hodně“ je subjektivní pojem.

Příjem tekutin je silně individuální, ale dá se zhruba spočítat na kilogram živé váhy podle toho kterého živočišného druhu. Pokud člověk pije výrazně méně, tak je dehydrovaný a organismu to neprospívá. Pokud výrazně více, vyplavuje si z těla stopové prvky a minerály. Zatímco i krátká dehydratace zdravá není, tak „přepíjení“ se by muselo trvat delší dobu. Nebo by, paní matka, musela mít problémy s ledvinami, nebo něco podobného.

Proto, má-li matka virosu, lhostejno jakou, tak ať chlastá, jak velbloud u pumpy, těch pár týdnů to tělo rozchodí, ono je to spíš dobře, protože tělo vyplavuje močí nečistoty.

Zdroj: https://www.drmax­.cz/clanky/ja­ky-je-spravny-pitny-rezim