tonda11

Může mít nějaký vliv na můj podíl z dědictví, že jsem byl souzený?

Mám se účastnit dědického řízení po sourozenci a nevím zda nebude problém s mým podílem.

Odpovědi
cukrar

Nemůže to mít vliv.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

cukrář: Dokážu si představit několik možností, kdy by to vliv mít nejspíš mohlo. Např. závěť.

tonda11

Jak to myslíte, třeba že bych byl v závěti uveden jako dědic?

Dochy

Třeba že v závěti nebudeš uveden jako dědic, nebo výslovně z dědictví vyloučen – klidně s odkazem na příp. trestný čin.
Pak tam máme kolonku „nezpůsobilý dědic“ – ale předpokládám, že to není ten případ. Dost ošklivé čtení.