JarkaHor

Může mít dítě průjem z kojeneckého mléka?

Odpovědi
da ny

Zácpu nebo průjem. „Hladová stolice“: https://www.ko­jenecke-obleceni.eu/zelena-stolice-u-kojence-nemusi-znamenat-hlad-x31393
https://www.ba­byonline.cz/pe­ce-o-dite/hygiena/sto­lice-novorozence-a-kojence
Může se jednat také o nesnášenlivost laktozy (mléčný cukr) nebo o alergii na mléčnou bílkovinu (ABKM, kdy se objevují další obtíže, nejčastěji na kůži, ekzémy).

Dochy

Ano, může. Klidně může mít alergii – probrat s lékařem.

SarrahParker

Do kdy jste to kozí mléko dávaly? Přechází se pak na normální nebo jak to je?

Vercule

No, jako přejít můžeš, ale my jsme zůstaly u kozího, protože je prostě přeci jen nejblíž tomu mateřskému.

KaraskovaAl

Tak ono hlavně neobsahuje bílkovinu kravského mléka, takže nehrozí alergie :) To pro mě byla priorita.

Vercule

Přesně tak, to je veliká výhoda toho kozího mléka. A pak taky to, že je nejblíže mateřskému mléku.

Cizecek.M

No, jako pokud je nějaká intolerance, tak to možné je :( Co na průjem doma máte? U nás se osvědčil kulíšek https://www.nase-mleko.cz/zbozi/ku­lisek-pri-prujmovych-potizich-a-dehydrataci-od-1--tydne-10ks/. Doporučuju mít doma po ruce.

JarkaHor

Perfektní. Díky moc, Dívala jsem se na diskuze a opravdu se hodně doporučuje tady na ty střevní potíže u menších dětí.

Vercule

Bohužel může, u nás nedělala dobře kravská bílkovina takže jsme přešli na kozí mléko od Naše mléko s tím, že kulíška máme taky doma pro všechny případy, protože vždy spolehlivě pomůže.

JarkaHor

No uvidíme jestli se stav na tom kozím mléce spraví a bude to lepší