Bronzový

Může mi někdo objasnit v jaké výšce těla by měly být trekové hole?

Měřím 170 cm a jak by vlastně měly být ty trekové hole vysoké?
Doplňuji:
Díky vám za odpovědi. No já jsem si koupila hole a nejvyšší nastavení je 135 cm a mě se to zdá být málo. Jo tak výšku po prsa bych brala, ale mě konči tak v pase a zdá se mi to nízko. Tak teda nevím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli se nepletu, tak po bradavky. ;-)
Jinak většina holí je v jistém rozsahu nastavitelná, takže bych se toho nebál. ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

5. Promyslete si, do jakého terénu budete s holemi chodit. Většinu holí lze teleskopicky nastavovat, a to v rozpětí od 100 do 145 centimetrů. Takové tyčky se hodí především do horského terénu. Při chůzi do kopce a z kopce totiž oceníte, že se dá délka nastavit. A také je lehce složíte a připnete na batoh.
6. V horském terénu a přírodě se používají hole se špičatými hroty, které ve městě překryjete gumovými nástavci.
7. Pokud žádné horské výstupy neplánujete a pořizujete si je na chůzi po rovině, stačí vám jedna délka. Jaká by měla být? Je to jednoduchá rovnice. Vynásobte svoji výšku koeficientem 0,68. Měříte-li například 170 centimetrů, vyjde vám, že potřebujete hole dlouhé 115 cm. Jiná metoda nabízí odečíst od své výšky 50 centimetrů. V každém případě ale uchopte hole do ruky a zkontrolujte si, aby úhel loketního kloubu při zapíchnuté holi a sevřené rukojeti tvořil asi 90 stupňů..

http://www.walkingjc.com/…

Bronzový

Měla by být ve stejné výšce jako u běžeckých holích, tedy ruce by měly tvořit pravý úhel nebo i trochu ostřejší. Hlavně záleží na dotyčném jak mu co vyhovuje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.