zjentek

Může existovat někdo až tak osvícený, aby si dal do souvislostí všechno to vraždění a přístup vyšších vládních činitelů?

Jak vše vnímáte? Může existovat někdo až tak osvícený, aby si dokázal dát do úzkých souvislostí všechno to současné vraždění s přístupem současných vyšších vládních činitelů k lidem, k občanům jako takovým a dále do souvislostí s přístupem celé české pěti vlády ke světovému dění?

Já si formy hrubé neúcty a ignorance a jejich důsledky představit dokáži, stejně jako i její projevy, pokud není zavčasu potlačována některým z protikladů, nejlépe přímo úctou. Easy si toto představím. Děkuju.

Nejlepší odpověď
elkon

Nesmyslné bláboly, že vláda je neschopná (můžete za to všichni, kteří jste jí volili a teď se k tomu nehlásíte), nemá žádnou souvislost s pošahaným magorem, kterého napadne střílet do lidí.👎👎👎

Další odpovědi
aliendrone

Ono to není o „osvícenosti“, jako spíš o množství a kvalitě informací. Bohužel se domnívám, že TOLIK informací (relevantních) má jen minimum osob. A i u nich je otázkou, zda-li dokáží dostatečně setřídit a vyhodnotit k vytvoření závěru (POKUD o něj vůbec stojí).

Každopádně vláda NEPOTŘEBUJE „vědět pravdu“, stačí ji vědět „jak to chodí“. Venkoncem ty také jistě nevíš, JAK PŘESNĚ auto funguje a PŘESTO s ním dokážeš jezdit (v zásadě ti stačí principiální znalosti). 🙂

No a těm, kteří informace v potřebném množství a kvalitě nemají, nezbývá nic jiného, než DOMÝŠLET „co a jak“. Jinak to nejde. Tedy pokud stojíš o nějaký dostatečně odpovídající model reality.

Příklad:
Já usuzuji (na nějaké „věřím“ se můžu víš co, potřebuji k úsudku nějaké podklady či alespoň indicie, aby „model přijatelně fungoval“), že vláda koná tak jak koná z důvodů jako „osobní prospěch“ (prachy, moc, která = prachy), „prospěch smečky, ke které náleží“, „vlastní bezpečnost“ apod. 😐

Naopak Pepa25 VĚŘÍ, že vláda jedná filantropicky „pro dobro lidstva a občanů (zejména ukrajinských 😉 ) zvlášt a vůbec, že to "vláda myslí dobře“. NEBO to alespoň tak předstírá (z JEMU zřejmých důvodů DOST podobných těm vládním).
(Pokud USUZUJE, tak SORRY a prosil bych nějaké podklady na základě ČEHO tak usuzuje!) 😉 😁 😁

Ergo NIKDO NEVÍ VŠECHNO a pravděpodobnost, že by někdo dokázal „domyslet celý řetěz“ mi přijde jako pramalá. 😕

Ametyst

Hlavně si umím představit, jak se teď rozjede policejní aktivita proti slušným občanům, kteří jsou i tak podezřelí tím, že si něco myslí. Střelba bude další důvod, proč utáhnout smyčku. Kecům o demokracii a svobodě už zvoní hrana. Presumpce neviny se vytrácí.

Dochy

Já myslel, že jednomu magorovi ruplo v kouli, ale tady to vypadá, jako že je zasaženo, alespoň 70% populace…

da ny

Není třeba/možné, dávat vše do souvislostí. Tohle ten student, možní ani neplánoval. Nebo ti kolem něj, dlouhodobě přehlíželi či marně „bojovali“, s jeho problémy.
Význam pojmu „osvícený“, si lze vykládat všelijak….

Tato VLÁDA (politici) a PREZIDENT, kromě jiného, nějaké PORADCE i v oblasti etiky. Svět má zkušenosti i s hromadnými „masakry“, neválečného původu.
Lidi sadisté, magoři, fanatiky a psychicky nemocné, člověk v afektu, z neúspěchu i nedostatku lásky a pochopení ⇒ jednají zkratovitě. Přibylo těch ovlivněných drogami.
Každý řeší své osobní problémy, jak (ne)umí.
Ti naši, nyní vládnoucí POLITICI mají „příklad“, jak vyjádřit soustrast (jak se zachovat), nejen v naší minulosti, ale také především v USA a jiných státech.

VZPOMÍNKA Z DĚTSTVÍ:
V roce 1973. MASOVÁ VRAŽEDKYNĚ v Praze (Olga Heonerová).
Vypůjčeným nákladním automobilem na tramvajovou zastávku a usmrtila 8 lidí. Byla poslední ženou popravenou v Československu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Olga_Hepna­rov%C3%A1
Vraždilo se vždy.
Středověká Evropa byla plná vražd a bratrovražd.
Podívejme Se na starobylé Řecko, Řím, plné vražd a „chlípnosti“.
VRAŽDILO S V BIBLI (Starý zákon).
TOHLE jen odvede na chvíli pozornost lidí..... . Navodí pocit „jiných obav“.
Může být zneužito k jiným krokům… (viz. Ametyst).

led

Použijem predstavu „formy hrubé neúcty a ignorance a jejich důsledků“.
Vaša otázka je v skutočnosti otázkou na súčasný celosvetový problém násilia, nielen politického a hospodárskeho, alebo jeho smerovania na obmedzenie práv človeka na život.
Pri masívnej mediálnej masáži násilím, horormi, či inými zvrátenými smermi, ekonomickými zákrutami a následným podrobením si masy ľudí, pre mnohých sa násilie stáva životným krédom a pracovným nástrojom. Kto má z toho prospech?
Zamysleli sa aspoň mienkotvorné médiá nad príčinou násilia a zvrátenosti? Zamysleli sa aj nad sebou samými ako nad nositeľmi a spolutvorcami mediálneho šírenia vplyvu násilia?
Neboli dnešní vrahovia skutočnými obeťami mediálneho masírovania?

Rokio

Ne. Tohle je projev magického myšlení. Lehký psychotický projev.

zjentek

Aliene, nechci vlákno uzavírat, ale samozřejmě NOMINACE! Děkuju.

zjentek

Dochy, v těch občanech to dřímá… A všichni víme, co to umocní či naopak potlačí. Kterého vlka krmíš… A tak se podívejme, kterého vlka krmí FI-A-LA!

(Je mně z tohohle sraba a jeho tleskačů na blití stejně jako pětadvácovi z protistrany. A kde je pravda? Heh?

Dochy

Uznávám, že to F. docela sere, ale jaká je alternativa? Nenávistnej dědek, usvědčenej lhář a zloděj, xenofobní cizinec co byl soudně uznán za… mno… mentálně nedostatečného 😉 … bylo by to k smíchu kdyby to nebylo k pláči.

Ametyst

Dochy: Když to tihle arogantní hovada, co pohrdají i svými voliči, vedou ke zkáze, neznamená to, že je snad máme za to omlouvat! Oni jsou za to placení, ale neskládají účty nikomu. Dostali se ústavním podvodem k moci, protože koalice se tvoří po volbách, a ne před nimi. Tahle zkorumpovaná pakáž už se svými špinavými úmysly ani netají, jak si je jistá.

Dochy

Já o žádných špinavých úmyslech nevím. Vy ano?
Dostali se k moci podvodem: Nepamatuju si, že by za posledních 20 let nějaká vláda byla jednobarevná. Neexistuje zákon, který by říkal, že ve vládě musí být příslušníci „vítězné“ strany. Volí se poslanci, potenciální premiér je pověřen sestavením vlády, Vláda pak musí být dle zákona schválena. Někdo nějaké z těchto pravidel přestoupil? Pokud ano, podejte podnět k ústavnímu soudu.

Pepa25

zjentek, aliendrone, Ametyst: je mi z vás na blití. Opakovaně tu převádíte, že věříte blábolům a konspiracím v takovém rozsahu, že přemýšlím, jestli už z toho nemagoříte. Když se objeví větší magor, tak jako obvykle jste schopni jen rozvíjet další konspirace místo přijmutí faktů …

zjentek

Pětadváca a co mám přijmout jako fakt? Že Fiala zbrojí? Že mě bez uzardění přesvědčuje, že svou příslušností k ČRdeli jsem vlastně ve válce? Že jako správný slaboučký pitchusek v brýlkách čmárá láskyplné vzkazy na smrtonosnou bojovou techniku a přeje si v nich, aby zabíjela? Že třísvetrová dáma (spolu s tou nebetyčnou „černou vdovou“) zbrojí s ním? Že zbrojí dokonce ministr vnitra a co víc- nejvyššího představitele největšího státu světa bezostyšně zapíná do pytle na mrtvoly? Že plebs = tleskači + dezoláti jim nahlas tleskají? Že ukazují prsty na „toho správného“ vraha a CHTĚJÍ SE NĚJAK MSTÍT???

Hochu, fakt nevidíš souvislosti? No tak popros elkona ať na nějaký čas sundá zadek z tvý tváře a oba i s tou „mamkou“ chvíli sledujte šrumec, není to tak těžké. Nemusíš být osvícený, stačí vnímat a cítit. Svou zabedněností mě začínáš překvapovat- všechno by mělo mít svou mez/hranici. Jako, myslíš, že ten chlapec, ten budoucí filozof, jen tak mírnix tírnix nechtěl žít? Děkuju.

Nekonečnou míru zabedněnosti chápu třeba u elkona, easy. Ovšem ty přece dokážeš argumentovat, ty se přece snažíš principům života a naší společnosti v něm, porozumět, případně je i vylepšovat, kdyby „omylem“ dostals tu možnost, nebo ne? 🤨

Ametyst

Aliendrone: Pepa neví, proto musí věřit. Potom si plete viru a fakta.

aliendrone

Ametyst>>> A to je ještě ta LEPŠÍ z nabízejících se možností. 😉

zjentek

Vlastně zde neříkám o nic více nežli střelec na fildě v této době není žádná náhoda, prostě. 🤷‍♂️