pizlicka

Může exekutor zablombovat nemovitost nedlužníka?

před necelým rokem,jsem koupila malý domek.Na katastru byl bez dluhů,zcela čistý.Jen tam stále chodí pošta lidem,které neznám,do toho jsem odhlašovala trvalé pobyty pěti lidem.V pátek mi došla pošta,nestihla jsem ji vybrat,až v pondělí,a zjistila jsem,že dopis je z Teplic.Koukám jako blázen-exekutor.kouknu na katastr,a exekutor mě označil jako POVINNÝ-dlužník,a zablomboval mi domek,který jsem před necelým rokem koupila,ale zablomboval i domek,ve kterém bydlím.JAK JE TOTO MOŽNÉ!dluhy nenávidím,a přesto může exekutor na základě úplně cizí osoby,která asi dříve v domku bydlela,zabavit nemovitosti mě??prosím,máte s tím někdo zkušenost?vím,že můžu podat vylučovací žalobu,ale když čtu,že to exekutor může prodlužovat a dělat naschvál,abych dostala strach a zaplatila za dlužníka,to je snad sen.

Nejlepší odpověď
Kryšpín

To co předváděli do nedávna dle zákonů exekutoři v demokraticko právním státě Česko není povoleno nikde ve světě, ani v totalitním Rusku

Další odpovědi
JájsemRaibek

No trochu bych se obával jedné věci pro tebe horší.
Jinak nemůže zaplombovat nedlužníka, vše se děje přes rodné číslo.
Takže: Buď máš dluh a nevíš o tom a exekutor jedná na základě oprávnění, nebo dům zaplomboval proto, protože se domnívá, že tam dlužník bydlí a má tam věci.
Co se týče katastru, tak asi došlo k tomu, že předešlý majitel je dlužník, dům prodal a teď je ten důvod k obavě. Exekutor to může vzít jako účelový prodej a zneplatnit smlouvu, čímž ty příjdeš o dům a troufám si říct i o peníze, které z dlužníka nedostaneš.

ivzez

Ne, exekutor nemůže zaplombovat nemovitost nedlužníka.

Těch pět osob mělo v domku jen přihlášen trvalý pobyt
a bydlelo v něm, domek ani jeho část jim nepatřila?

V takovém případě by mělo stačit písemně informovat
exekutora a zároveň jej vyzvat (nežádat!) k odstranění plomby.

Kamilovo

Několikrát jsem bohužel v novinách četl, že i takové případy se staly. Taky se toho bojím a proto jsem si na můj majetek založil přes https://www.al­phacitizen.com/cs/ svěřenecký fond, který by mě v takových případech měl právně chránit.

pizlicka

jajsemraibek,dluhy opravdu nemám 🙂 ale koupila jsem dům od majitele,dum byl na katastru čistý,bez exekucí v době kupování.ale měl tam nahlašenych 5 lidí,ty jsem v létě odhlašovala,a stále jim chodi na mou adresu upomínky o neplacení dluhu.ale jak je možné,že mimo tho domu,co jsem loni koupila,mi zablombovali i domek,ve kterém bydlím,ve kterém žadny z tech lumpů trvaly pobyt neměl.

JájsemRaibek

Exekutorovi stačí doměnka, že se tam zdržuje. Stačí, když soused řekne, že tam bydlí nebo bydlel a on se domnívá, že tam má své věci, které by případně podléhaly exekuci.

ivzez

To stačí jen k tomu, aby tam exekutor přišel provést
soupis majetku, nikoliv k zaplombování do­mu.

Mc Merkurion

… asi bych toho exekutora přizabil … já vím, nejni to rada, jen názor …

pizlicka

Nejhorší je,že jej nemůžu ani žalovat,jen si ztěžovat a maximum,co udělá,odblombuje mi nemovitost.Ale ta ostuda,že to uvidí sousedi,nebo známý… kdyby aspoň na mě někdo nich zazvonil a řešil,ale oni mi včera poslali dopis,já jej nepřevzala,protože jsem nebyla doma,jen jsem zjistila,že je z Teplic,přítel hned,ty jo,to je asi exekutor,mrkni si na katastr,a fakt!