spicerius

Může duše u kola na Slunci prasknout?

Zdravím- je pravda že když nechám kolo na Slunci,že je možnost že praskne duše? Jestli ano – za jak dlouho? A proč ?

Odpovědi
Drap

Pokud je dobrá duše a správně nahuštěno, tak ne. Pokud však nahustíme hodně, popřípadě je ještě nějaká vada na duši, tak prasknout může.Vzduh v duši se teplem zahřívá a roztahuje. Tím, se zvyšuje tlak. Pokud už je tlak na konstrukci duše příliš velký, tak někde povolí. Nedí se určit za jak dlouho. Musel by jsi znát, jak velký tlak duše vydrží, teplotu , a jak je nahuštěno. Stává se to velmi zřídka, ale stát se to může.

www

Na Slunci určitě, je tam teplota, převyšující zdejší poměry.
Ani na slunci zde, (ozářená slunečním svitem), pokud není přehuštěná, ne. Alespoň o žádném případu nevím. 😉
Stát se to může teoreticky, poněvadž dochází oteplováním k rozpínání vzduchu uvnitř.

Fienir

Myslím, že se na Slunci kolo dokonce vypaří.