Avatar uživatele
anonym

Může dítě narozené 1.září nastoupit do školy v roce kdy dovrší 6let?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4985 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Ano může

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Na stránce MŠ najdete informace o nástupu do první třídy. Týkají se sice letošního školního roku, ale snad vám i tak pomohou.

Zdroj: http://www.msmt­.cz/pro-novinare/zapis-do-1-rocniku-zakladni-skoly

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Do školy může nastoupit i pětileté dítko, pokud je vyspělé, připravené.

Ale obecně platí nebo alespoň platilo, že děti narozené od 1. září do 31. prosince chodí do školy o rok později, než ty, které se narodily do konce srpna.

Takovým dětem se říkalo, že jim „dochází špatně roky“. Já patřím mezi ně, musela jsem jít o rok později do školy, protože jsem se narodila až ke konci roku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Pokud dítko dovrší v době 1.9.-31.12. šesti let, tak lze dle ustanovení § 36/3 školského zákona požádat o výjimku a školní docházka může být případně zahájena těch pár měsíců před jeho 6tými narozeninami.


§36 (3) Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad; dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od počátku školního roku do konce roku kalendářního, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li tělesně i duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A to se ptáš teprve teď,když začal školní rok?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek