Avatar uživatele
Registrovaný

Může dítě narozené 1.září nastoupit do školy v roce kdy dovrší 6let?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano může

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na stránce MŠ najdete informace o nástupu do první třídy. Týkají se sice letošního školního roku, ale snad vám i tak pomohou.

Zdroj: http://www.msmt.cz/pro-novinar e/zapis-do-1-rocniku-zakladni- skoly


Avatar uživatele
Zlatý

Do školy může nastoupit i pětileté dítko, pokud je vyspělé, připravené.

Ale obecně platí nebo alespoň platilo, že děti narozené od 1. září do 31. prosince chodí do školy o rok později, než ty, které se narodily do konce srpna.

Takovým dětem se říkalo, že jim "dochází špatně roky". Já patřím mezi ně, musela jsem jít o rok později do školy, protože jsem se narodila až ke konci roku.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud dítko dovrší v době 1.9.-31.12. šesti let, tak lze dle ustanovení § 36/3 školského zákona požádat o výjimku a školní docházka může být případně zahájena těch pár měsíců před jeho 6tými narozeninami.

---------

§36 (3) Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad; dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od počátku školního roku do konce roku kalendářního, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li tělesně i duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce.


Avatar uživatele
Zlatý

A to se ptáš teprve teď,když začal školní rok?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.