gnr54

Může člověk ve smlouvě napsat že je v tísni?

Ve smlouvě je kolonka,kde se stvrzuje " Smluvní strany prohlašuji že smlouvu uzavřely svobodně a vážně,nikoli v tísni či za nevýhodných podmínek" Tu tíseň myslím finanční.

Nejlepší odpověď
standa

V těchto případech se ´tísní´ nemyslí finanční tíseň, ale „podmínky“, za kterých byla smlouva předjednána a následně podepsána.

Pokud by vám smluvní strana návrh smlouvy předložila a sdělila vám, že je nutné smlouvu podepsat například do 10ti minut (třeba proto, že se provozovna této smluvní strany zavírá a vy jako zákazník ji musíte opustit) a vy byste měla problém si tu smlouvu vůbec celou přečíst, tak TO by naplňovalo skutkovou podstatu „tísně“