Avatar uživatele
Registrovaný

Může být osoba zodpovídající za majetek předsedou (členem) inventarizační komise?

Prosím kde v zákoně, vyhlášce to najdu?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Klidně může být i předsedou, ale alespoň členem být MUSÍ.

A pokud se ´vedoucí´ firmy/organizace nebo jiná osoba funkčně ´výš´ postavená rozhodne, že z jakýchkoli důvodů bude předsedou inven.komise jiná než odpovědná osoba za daný majetek nebo členy komise budou další ´neodpovědné´ osoby, klidně se tak může stát.

Ale podmínkou musí být, že osoby odpovědné za majetke musí být buď členy komise nebo přítomny inventuře.

Novela zákona o účetnictví má v ustanovení § 29/4 tuto větičku, která je platná od 1.1.2010:

"Požadavky na organizační zajištění a způsob provedení inventarizace u vybraných účetních jednotek, včetně bližších podmínek inventarizace položek jiných aktiv a jiných pasiv stanoví PROVÁDĚCÍ PRÁVNÍ PŘEDPIS"

Já jsem zatím tento ´prováděcí předpis´ neobjevil, takže se řídím výše uvedenou ustálenou praxí...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.