JanyOK

Může být důchodce – cizinec v domově důchodců na území ČR?

Platí pro něj zvláštní ustanovení, když je to rodič cizince s trvalým pobytem na území ČR? Netušíte v kterém zákoně se to dá dohledat?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,může,pokud má dlouhodobý trvalý pobyt,ale i tak si myslím,že DD jde jen o peníze a nezáleží odkud důchodce je.

Další odpovědi
elektrikář

Nejlešpší se zeptat přímo na sociálce dnes je to otázka peněz.Co by za to chtěli. U Prahy se stavěly domky pro německé duchodce.Zařizovala to nějaká charitativní organizace,.Jsme v EU nemněl by s tím být problém.

barčča

Myslím že ano protože je jedno jestli je Čech nebo Polák nebo Němec hlavně když má u nás trvelé bydliště a umí Český.