Hrbáč

Může banán přenášet tropickou nemoc?

Možná je to hloupá otázka, jenže ráno jsem snědl 3 banány, taky mandarinku a pomeranč, a celý den mi bylo nevolno, především mě příšerně bolela hlava.

Nejlepší odpověď
ivzez

Více lidem, kteří by snědli tři banány, pomeranč a mandarinku
by bylo nevolno (mohli by se cítit podobně). Nic se nemá přehánět.

Bolest hlavy ale asi bude mít jinou příčinu.
Přesně poradí nebo pomůže jen lékař.

da ny

Pomeranč ochlazuje organismus, zužuje cévy, mění DNA, těhulky ho nemají jíst.
Banán mívá hlavně ve špičkách plísně (odříznout). Není vhodný pro alergiky (zatěžuje játra). Obojí je pro středoevropana v případě sem dopraveného ovoce vhodné jen k občasné konzumaci.
Bolest hlavy může mít mnoho příčin, nejčastější bývá nedostetek tekutin.