DusanOrlik

Musím zaplatit dluh po zemřelém otci

Můj otec zemřel a zůstal po něm dluh nezaplacený najém a služby.Dědické řízení bylo zastaveno protože otec byl bez majetku.Musím zaplatit dluh když jsem s otcem nežil od 7.let věku?

Nejlepší odpověď
člověk

podle mne dědic platí jen dluh,který nepřevyšuje dědictví,dělá se to poté vzájemným zápočtem,nebo odmítnutím dědictví
komu zůstáva byt,ten také dluh vyrovnává

Další odpovědi
GangstaHelper

Kdysi jsem o tom četl článek na iDnes. Myslím, že už text v odkaze je opdpovědí: http://finance­.idnes.cz/smrti-dluznika-dluhy-neumiraji-jako-dedic-je-ale-muzete-odmitnout-1c2-/viteze.asp?c=A090916_­091048_viteze_bab