Musím přiznat svůj příjem při žádosti o přídavky na děti i když jsem v době posuzování byl cizí osoba?

V červnu 2010 jsem se oženil. Má nynšjší manželka žádala v roce 2009 o přídavky na své dvě nezletilé děti. V současné době požaduje sociálka doložení mého ročního příjmu za rok 2008 i když jsem v tomto roce manželku neznal a neměl s ní nic společného. Pracovnice úřadu mě odkazují na různé paragrafy zákona o sociální podpoře ( z.č. 117/1995 Sb. ), ale uspokojivou odpověď jsem nedostal. Dále by mě zajímalo jaká sankce mi nebo manželce hrozí v případě, že můj příjem nedoložím.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď,Vaše informace jsou mi známi, NECHCI ŽÁDAT O PŘÍDAVKY, vím, že s mojim příjmem na ně nedosáhnu. Jde mi pouze o to proč a z jakého důvodu, musím dokládat můj příjem za rok 2008, kdy jsem, jak jsem již uvedl, manželku neznal, tudíž jsem jí nikterak finančně nepřispval a v té době byla samoživitelkou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odpovím na Váš doplněk,,jelikož jsou takové zákony. Setkala jsem se s tím osobně a byla jsem překvapená stejně jako Vy. Hlava to prostě nebere, je to nesmysl,ale je to tak..

Další odpovědi:

a/U přídavků na děti rozhodují příjmy rodiny za předchozí kalendářní rok. To znamená, že rodina, která měla před rokem vyšší příjmy než 2,4násobek životního minima a na přídavky letos nemá nárok, je nezíská ani v situaci, kdy letos přijde o práci živitel rodiny nebo třeba oba manželé. Podat si žádost o přídavky na děti je v takovém případě nyní zbytečné, žádost je potřeba odložit až na příští rok. Přídavky jsou od roku 2008 odstupňované ve třech výších podle věku dítěte. Na dítě do 6 let činí měsíční dávka 500 korun, od 6 do 15 let 610 korun a od 15 do 26 let 700 korun.
b/Současně s žádostí je potřeba doložit, že Váš rodinný příjem je nižší, než je hranice stanovená zákonem. Součástí žádosti je tedy i potvrzení o příjmech od mzdové účetní za minulý rok nebo kopie daňového přiznání. POKUD NEDOLOZITE PRIJEM, NENI Z CEHO VYPOCITAT PRIDAVKY.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.