Musím platit koncesionářské poplatky v bytě kde není radio přijímač, ale je PC? Děkuji za informaci

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou 2 výjimky, jednak při doložení sociální nouze lze požádat o osvobození od poplatku a za druhé vyplněním čestného prohlášení, že nevlastníte žádný rozhlasový přijímač (pozor, ani v autě).
Ale ne vždy musejí vyhovět, většinou to zohledňují jen u opravdu chudých důchodců.
Koncese se platí za každou domácnost zvlášť
(takže po rozvodu v jednom bytě platí každý zvlášť za sebe).

Další odpovědi
dědapetr

Musíte je to ze zákona a je jedno jestli máte a nebo nemáte přijímače.

lexx

No nevím ale když prokazatelně žádné rádio nemám a nepoužívám (ani v mobilu) tak proč platit za neexistující službu ? Ze stejného důvodu jako chodec neplatím silniční daň (nemám auto).

elektrikář

Na poště lze vyžádat formulář kde tuto skutečnos místo přísežně potvrdíte a tímto se poplatku zbavíte.