lubik.

Musim mit řidičák i na traktor na poli?

Muzu mit ridicak na traktor na poli

Nejlepší odpověď
Alesh

Můžeš.

Další odpovědi
anonym

Na soukromém pozemku (např. na poli, na dvoře soukromého domu, na zahradě apod.) řidičák nepotřebuješ , a tady potřebuješ -
dálnice (včetně silnic pro motorová vozidla),
silnice,
místní komunikace, což jsou veřejně přístupné pozemní komunikace, které slouží převážně místní dopravě na území obce a
účelové komunikace, což jsou pozemní komunikace, které slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských nebo lesních pozemků; patří mezi ně například polní a lesní cesty, tovární nádvoří, vnitrozávodní komunikace v povrchových dolech a lomech, autobusová nádraží a komunikace v prostorách nádraží Českých drah apod.

klumprt

Já mám za to (ale můžu se mýlit), že na poli nemusí mít traktorista řidičák na traktor, ale na polní cestě už ano.
Protože zákon o provozu na pozemních komunikacích platí jen na pozemních komunikacích, což pole není, ale jakákoli cesta ano.

Dochy

Muzes ho mit kdekoli. Potrebujes ho pokud budes ridit raktor na verejne komunikaci. Doufam, ze se nemýlím, ale domnívám se, že na polňačkách a dalších soukromých komunikacích jej nepotřebuješ. Jako podnikový řidič zas ale mít musíš, jinak by měl problémy zaměstnavatel. Další problémy nastanou pokud by došlo k nějaké nehodě.

cukrar

Ne, tam není třeba. Nejezdíte po pozemních komunikacích.

Jen upozorním některé poradce, že máme spoustu soukromých silnic, cest, vozovek, které jsou veřejné. Takže nikoliv soukromé ano a veřejné ne …