Kalim_YT

Musím mít na motokolo řidičský průkaz?

Zdvihový oběm 49ccm
Dvoutakt
1.6Kw
Potřebuji na to řidičský průkaz Am?
Musím na tom mít helmu? Stačí cyklo helma, nebo musí být moto?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na tohle už ano. V tomto případě platí všechny předpisy jako na malé motocykly. Mmj. maximální přípustný výkon motokola se spalovacím motorem je 1 kW. Platí i další podmínky: max. rychlost 25 km/h, motor musí být odnímatelný aj.

Další odpovědi
jáára

Ne, ale helma se ti hodí. I motokolo musí být schopné plně fungovat bez použití motoru. (volnoběžka, nebo jak se to jmenuje) Policajti to nemaj rádi.
Stačí cyklo helma, ale pevná skořápka bude lepší.

dubraro

Bez ŘP můžeš jezdit na motokole o výkonu do 1 kW a max rychlosti 25 km/h. Přilba podle pravidel jako na kole.
Já bych volil raději elektrické kolo. Motorové je příliš zjevně poháněné motorem, hlasitě vrčí, kouří, smrdí a na cyklostezce či dokonce chodníku vzbuzuje nelibost okolí.