Avatar uživatele
Registrovaný

Musí se vést kniha jízd?

Pokud od 1.11.2009 platí nějaká firma paušál na pohonné hmoty (myslím, že je to 5000,-) musí se vést pro finanční úřad kontrolu kniha jízd? A zda do té částky paušálu se vztahují jen doklady za pohonné hmoty či i doklady za opravu související s vozidlem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. KNIHA JÍZD
- pokud budete uplatňovat paušál, tak tu klasickou knihu jízd už vést nemusíte
- ALE musíte prokázat NĚJAK (a neříká se jak) zda vozidlo nepoužíváte pro jiné než podnikatelské účely
- níže ve zdroji odkazuji na článek, který se problematikou zaobírá... a upozorňuji na odstavec s nadpisem "Jakou evidenci je třeba vést pro účely daně z příjmů?"

2. CO SE (NE)ZAHRNUJE DO PAUŠÁLU
- zjednodušeně: paušál kryje PHM a parkovné
- náklady na opravu vozidla si můžete dávat do nákladů ´přímo´
- § 24, odst.2, písmeno ´zt´ :
http://business.center.cz/…

-----------

Zdroj: http://www.podnikatel.cz/clank y/zruseni-knihy-jizd-podnikate lum-evidenci-neulehci/

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.