Pokročilý

Musí pošta vždy doručit balík do domu, když je zaplacena služba balík do ruky?

Pošta neposlala sms o příjezdu, tak jako obvykle, a tak jsem balík nepřevzala protože jsem nebyla doma. Nechali mi zprávu ve schránce že si mám balík vyzvednout na poště. Nyní už jsem musela 2x urgovat aby mi byl balík doručen do ruky ovšem stále je na poště.
Myslím že když je to služba balík do ruky tak ho přeci musí dodat do ruky a nedávat vůbec nějaké lístky do schránky o tom že si ho mám vyzvednout na poště ale dodat ho následující den automaticky.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, dostaneš ho do ruky pouze ty. Pokud nejsi doma, je celkem logické, že pošta tam nepojede s jedním balíkem 120x až tě zastihne. Stejně tak je to s SMS. Pokud odesílatel neoznačil, nemusí ti nic posílat a zjišťovat tvé číslo jistě nebude.
Doručení do ruky, neznamená doručení do domu. Ruka a dům jsou dvě, naprosto odlišné věci.

Další odpovědi:

Bronzový

"Balík do ruky" je jen lživý název zdůvodňující zvýšení ceny. Je to obyčejný balík, který se v naprosté většině adresátovi nedoručuje ale musí si jej vyzvednout na poště.

Zlatý

Přečti si vyjádření pošty: http://www.blesk.cz/…

Stříbrný

"Pošta neposlala sms o příjezdu". Jseš si jistá, že odesílatel tvé číslo poště sdělil?

Zlatý

Pošťák u nás obvykle hodí lístek s oznámením do schránky, zřejmě se jim nechce vytahovat mobil a volat. Naposledy bylo na lístku oznámení ADRESÁT NEZASTIŽEN ve 14:00 a ve 14:05 došla sms s oznámením, že balík je na poště. Takže asi ani nemají snahu. To jiné doručovací služby jsou jiná liga.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1836
Zlatý standa 1248
Zlatý ivzez 706
Zlatý mosoj 661
Zlatý gecco 480
Zlatý led 471
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 399
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.