Avatar uživatele
Registrovaný

musí mít potvrzení od doktora k soudu nebo stačí když to nahlásí právníkovi a ten to ohlásí u soudu ?

mám dotaz neteř jako žalovná osoba se nedostavila k soudu a jen svýmu právníkovi zavolala at ji omluví že je nemocná (těhotná ) a že se nesmí rozčilovat stačí taková omluva nebo musí mít od doktora potvrzení děkuji za odpověd p

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Neuvádíš dostatek informací, aby bylo možné odpovědět...
;-)
Ať neteř zavolá soudci (zajde za ním) mimo dobu přelíčení a domluví se s ním přímo - co uzná jako omluvu (atd.).
Mimochodem - neteř může, velmi pravděpodobně, využít odst. 5., §202 Trestního zákoníku (40/2009 Sb) a požádat soud, aby se hlavní líčení odehrálo v její nepřítomnosti (případně tuto žádost doložit lékařkým posudkem).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud je jako obviněná a nedostaví se k soudu, tak je to vazební důvod.

Do vazby mohou i těhotné, je i vazební nemocnice:-) Ať soud požádá, aby jednal v její nepřítomnosti a ať to odůvodní těhotenstvím. To že je těhotná, pokud nemá od doktora přímo napsáno, že nedoporučuje se soudu účastnit, tak soud asi neuzná, je to čistě na rozhodnutí soudu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.