MonkeyKing

Musí člověk bydlet na college, pokud studuje nějakou am. nebo br. univerzitu?

College – kolej – je utné tam být nebo si můžu najít vlastní byt a chodit na přednášky tad.?

Nejlepší odpověď
quentos

College ale není „studentská kolej“ v našem, tedy ubytovacím slova smyslu. Jedná se o „kolej“ jako typ vysoké školy. Bydlet se se na nich dá jen v GB (a to ještě jen na college oxfordsko-cambridgeského typu), tam jsou jejich součástí i ubytovací prostory pro studenty. Na amerických colleges nikoli.

Pokud máte skutečně na mysli britskou college oxfordsko-cambridgeského typu, tak to se liší případ od případu – některé z nich mají skutečně požadavek, aby v jejich kampusu první rok či dva student bydlel, aby se stal „součástí komunity“: http://college­apps.about.com/od/co­llegehousingfaq/f/dor­m_required.htm

Zdroj: Don Sparling – „English or Czenglish?“, SPN Praha 1989

Další odpovědi
anonym

Ne – nemusíš bydlet na koleji, studium tím není podmíněno.