nicolitos

Musí být kupní smlouva vyhotovena u právníka, nebo alespon zkontrolována?

Dobrý den, prodávám nemovitost a kontaktoval mě kupec. Zajímá mne, zda musí být kupní smlouva vyhotovena u právníka, nebo alespon zkontrolována. Na internetu je hodně vzorů smluv. Stačilo by si upravit jeden z těch vzorů a následně jej nechat jen u právníka zkontrolovat ?

Odpovědi
.

stacilo, ale toho pravnika urcite nevynechejte. taky pozor na platbu dane z prevodu nemovitosti, kterou kdyz nezaplati kupec budete muset ze zakona zaplatit vy. takze se to dela tak, ze se to dava do smlouvy.
na pravnikovi nesetrete!!!!!!!!

Jambalaya

Kupní smlouva nemusí být vyhotovena právníkem a nemusí být ani nikým kontrolována, avšak chcete-li se vyhnout problémům na katastru nemovitostí, zkontrolovat ji raději nechte. Záleží na tom, o jakou se jedná nemovitost, má-li nějaká příslušenství, případně společné prostory atd., u některých nemovitostí je to docela složité.
Podpisy na smlouvě „musí“ být úředně ověřeny.

Daň z převodu nemovitosti hradí prodávající, tedy vy (informace v předcházejícím příspěvku je v tomto směru chybná). Kupující je pouze ručitelem.