HM

Mozilla nereaguje – co mám dělat?

Zakazala jsem v PC soubory cookie, pri nacitani facebooku jsou asi nutne, na obrazovce vyskocil cerveny vykricnik o spatnem presmerovani, ale mozilla nereaguje. Pc jsem restartovala, odinstalovala mozillu a nainstalovala novou, ale stale mozilla nereaguje a ihned vyskocil cerveny vykrickik s hlaskou o presmerovani. Co s tim, chci pouzivat mozillu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Mozilla se přestala vyvíjet už před několika (nevím přesně) lety.
Nemyslíte Firefox?

Já mám cookies ve Firefoxu zakázána a povoluji
je pouze stránkám, na něž se potřebuji přihlašovat.

FB potřebuje vedle cookies ještě povolený java script.
(Ten také povoluji jenom některým stránkám).

Přesměrování ale podle mne nesouvisí ani s jedním.

°°°°°°°°°°°°°
Odinstalujte prohlížeč a restartujte PC.
Po restartu odstraňte CCleanerem z registru veškeré záznamy o prohlížeči,
opět restartujte PC a teprve po druhém restartu nainstalujte prohlížeč znovu.

Další odpovědi
cochee

Já bych nebyl tak radikální jako ivzez, navíc to nemusí pomoci. Nejprve si vyexportuj Záložky, používáš-li je. Pak si poznamenej rozšíření (pluginy), která máš nainstalována a používáš je – v dalším budou odinstalována. Poté v menu Nápověda položku Technické informace a tam použij tlačítko Obnovit Firefox. Kromě zmíněného odinstalování plug-inů to vytvoří nový uživatelský profil. Obnov Záložky, bude-li nutno a vyzkoušej, zda to už šlape. Pak doinstaluj zpět rozšíření, lépe po jednom a vždy vyzkoušej, jestli to daný plug-in opět nezkazil.

ivzez

@Cochee
Vycházela jsem z informace, že jedna přeinstalace prohlížeče
nepomohla, proto jsem navrhla radikálnější postup.

Pomůže-li Váš postup, bude to mít tazatelka jednodušší.

cochee

Ono cachtání se v registru je pro laika vždy riziko, i když to dělá pomocí programu. Přeinstalace u Firefoxu nemusí pomoci, protože odinstalace neodstraní důkladně veškeré zbytky a bohužel mezi těmito neodstraněnými zbytky bývá i kompletní uživatelský profil. Právě v chybě profilu vězí často těžko jinak vysvětlitelné „závady“ Firefoxu.

cochee

Nedokončil jsem: Nově nainstalovaný Firefox pak tento neodstraněný profil nalezne a „přisvojí si jej,“ možno-li to tak nazvat. Proto velmi často nově instalovaný Firefox opakuje chybu, kvůli níž byl vlastně přeinstalován.