joikiou

Moje bývalá přítelkyně mě citově a finančně využívá! Jak z toho ven?

Krásný večer. Mám dotaz Moje bývalá přítelkyně mě citově a finančně využívá. Mám s ní 2 dětí, řádně jí platím alimenty .Mám jen soudem dané na jedno dítě, a to 2000kč. Na druhé nevím, tvrdí, že papíry jsou podané, ale od srpna letošního roku. Výplata mi je poukazovaná na její účet. Už druhý měsíc mi do ruky předala 4000 Kč. Já už nemám pro sebe na život a pro potřeby co člověk potřebuje, nemám ani na koho se obrátit, jsem psychicky vytížený, už nepoznám, kdo mi lže a mluví pravdu.Prosím pomozte. Brzy budu na ulici.

Nejlepší odpověď
setapouch

Založit účet v bance. Nahlásit na mzdové účtárně nové číslo účtu. Doporučeným dopisem expřítelkyni vyzvat k vydání tvých peněz. Pokud nezareaguje, obrátit se na právníka (myslím, že by to neměl být problémový případ).

Nejsem právník, jen můj názor.

Další odpovědi
gecco

…„Výplata mi je poukazovaná na její učet-“… – WTF???

anonym

To je fajn.
Ale proč výplata na její účet?
Zkoušel jste sociálku?
Tam vám snad musejí poradit,tady ti nikdo jinak asi nepomůže.

střevo

To byly časy když si naši pradědové chodili vypendlovat na džbánek do Vídně.
Za půl roku si tam ušetřili a doma koupili domeček
tak tam taky zajeď
a za půl roku až tvý starý ukážeš těch štvrt miliónu
tak jí klepne pepka
a budeš mít klid

schisandra

Na její účet? Něco Vám brání si založit vlastní? Jde to rychle a i kdyby ne, zaměstnavatel je povinen Vám výplatu vydati jiným způsobem, pokud účet nemáte. Je to jen výmluva zaměstnavatelů, že to snad ani jinak nejde, jen do banky. Nechcete se využívat…leda že by jste si stále takto nějak namlouval, že máte stále něco společného, krom Vašich dětí. To už je ale zcela jinačí kapitola…

ivzez

Založit si vlastní účet, číslo sdělit zaměstnavateli a další platby
výživného podmínit písemným potvrzením přítelkyně o tom, kolik
a do kdy jste jí už vyplatil – zahrňte samozřejmě i tu část výplaty,
kterou si ponechala bez Vašeho souhlasu
(podle mne má „od oka“ do konce roku předplaceno)…

______

Oprava překlepu…

anonym

quentos, zasáhni, nebo mu ten zajímavý dotaz nějaký magor smázne!

anonym

Magor?Já myslel,že jsi Barbakan.

anonym

Ano, já jsem barbakan, ten magor jsi ty!

Lukáš Rusek

a ty jseš zase nevymachaná huba

anonym

Asi tak.

anonym

Jak si Jugare poznal, že odpověď Lukáše patří tobě?