Mohu vyhazovat komunální odpad do cizího kontaineru?

Samozřejmě za předpokladu, že si za kontejner na sídlišti řádně platím. V případě plného kontejneru je třeba vyhodit odpad do jiného, které patří jinému paneláku. Jak se na to dívá zákon?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud jsou kontejnery v majetku města či svozové firmy, tak v tom neni problém. Problém by nastal pokud by kontejnery byly v majetku soukromých subjektů

Další odpovědi:

Moje "popelnice" stojí před vraty a kdekdo jí používá. Pokud se jedná o kolemjedoucí cyklisty nebo pěší výletníky, jsem ráda když ji použijí než aby házeli odpadky po okolí. Pokud dojde k něčemu takovému jako před nedávnem, kdy mi popelnici někdo naplnil po okraj pytlem se svým netříděným bordelem, tak to potom (marně) zuřím. Platím totiž za jednotlivé odvozy a protože třídím odpad, něco jde do kompostu, něco na hnůj, něco do kotle- popelnici mívám naplněnou tak jednou do měsíce. Pokud mi tedy s jejím plněním někdo "nepomůže"... A to mám prosím už druhou nádobu, protože tu první mi někdo (plnou) ukradl! Tak tuhle novou (á 1000 Kč) jsem popsala mega číslicemi č.p. :D

Stříbrný

Máme před panelákem 4 kontejnery a když jsou přeplněné, myslím, že kromě mě i každý jiný vhodí odpadky do nejméně plného kontejneru bez ohledu k jakému číslu vchodu patří. Platíte za odpad a taky to neděláte pořád, ale pouze, když je přeplníno ve vašem kontejneru, neřešte to.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.