edeltrudak

Mohu si zmenit příjmení?

Ahoj je možné si změnit jméno a příjmení,je mi 24 a nemám dobrý vztah s rodinou proto bych si ho zmenil…

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Ano, příjmení je možné si změnit, sice je otázka, jestli vztah k příbuzenstvu, je důvodem, ale to už je Vaše osobní záležitost. Zákony změnu umožňují:
Více asi v odkazu: http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-jmena-a-prijmeni.aspx
Doplňuji:
česílko: Lze změnit i nehanlivé příjmení. Rozdíl je jen v ceně.

Další odpovědi
quentos

ve starších odkazech na naprosto totožný dotaz se dozvíte všechno, dokonce dostanete odkaz na výpis podmínek změny příjmení formulovaný ministerstvem vnitra! Co tomu chybí??
 http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zm%C4%9Bna+p%C5%99%­C3%ADjmen%C3%AD

Reezo

Je možné si změnit jméno kompletně. Otázka je jestli je to dobré řešení si měnit jméno, protože to provází řada problémů a komplikací. Co se týče vztahu s rodinou, nevím co se stalo, ale nebylo by lepší najít cestu, která by vedla k uklidnění situace? Proč si chcete vůbec měnit jméno? chcete aby to cíleně zasáhlo nějakého člena rodiny?

a623682@drdr

ano, muzes.

anonym

To není pádný důvod ke změně. Lze změnit na matrice za 1000 Kč, ale musí být hanlivé nebo jinak znějicí, které může mít dvojsmyslné výrazy apod.

anonym

Změnit samozřejmě jde jak jméno, tak příjmení, nebo oboje „jedním vrzem“. Než k něčemu takovému přistoupíš, tak si to ale dobře promysli. Ani jméno, ani příjmení za nic nemohou. Špatrné jsou rodinné vztahy a ty se změnou jména nezmění.
Svůj postoj k rodině sice můžeš manifestovat i tímto způsobem, nicméně jsou to zbytečně vyhozené peníze. Máš před sebou ještě dlouhý život a nemůžeš tušit, co všechno se v něm změní. Chtít „odepsat“ vlastní rodinu může být projevem vzdoru, ale za pár let to může být i ze Tvého hlediska bráno za nerozumné řešení.
Do Tvých problémů nevidím a ani nestojíim o to se jimi zabývat. Rozhodně Ti ale doporučuji vše důkladně zvážit a rozmyslet si, co bude správné udělat.