Lurtz.k

Mohu si potisknout tričko umělcem, který je několik let po smrti ?

Použil bych jeho jméno, rok narození a úmrtí. Taky bych udělal jeho grafickou podobiznu. Je to možné ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nic tomu nebrání.

Další odpovědi
anonym

A proč by to nebylo možné? Ty si můžeš dát na tričko umělce, jakýho chceš, nejsme v komunismu, aby ti v tom někdo mohl bránit

Kura

Samba nemá pravdu, tričko, které vytvoříš, musíš používat jen pro svoji potřebu, nesmíš tričko např. rozmnožit a nosit to všichni v kapele nebo všichni kamarádi na koncertu.
Samba demokracii chápe viditelně jako anarchii, kde si může dělat každý co chce, ale není tomu tak.
Tričko, které takto vytvoříš a prodáš, je nabitím majetku a když to přeženu, rodina umělce by tě mohla žalovat za nedovolené obohacování na úkor dědictví po umělcovi, čímž je rozhodně i jeho podobizna.

lexx

nepřehánějte…tričko s podobiznou Lennona, Morrisona či Hendrixe koupíte běžně na tržnici a nikdo jaksi neprotestuje