Savier

Mohu se sám vydědit z rodiny?

Nejlepší odpověď
Alesh

Vydědit asi ne, ale určitě se můžeš zříct dědictví v rámci dědického řízení.

Další odpovědi
da ny

Pokud máte „nehodné“ potomky, můžete je z vážných důvodů vydědit. Nebo rodiče Vás.
Ano, a můžete se zříci nežádoucího dědictví, včetně dluhů.
http://obcansky­zakonik.justi­ce.cz/index.php/de­dicke-pravo/konkretni-zmeny/vydedeni
Vy se „z rodiny“ vydědit nemůžete (ona Vás). Vy se můžete „od rodiny“ separovat, odtrhnout (přestat komunikovat a stýkat se). Ona od Vás též.

OSHO

Na to se optej právníka