Avatar uživatele
Bronzový

Mohu s někým uzavřít sázku v přítomnosti notáře tak, aby sázka platila?

Např. v přítomnosti notáře nad sepsanou smlouvou o sázce.

Typ sázky: Říkám, že do roka se rozvedeš, pokud ano - dáš mi XY...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle § 845 OZ nelze výhry ze sázek a her vymáhat, proto zajištěná smlouva o sázce ztrácí smysl. Pochybuju, že by notář asistoval u podepsání nesmyslné smlouvy.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

S notářem můžeš sepsat colkoli, co není v rozporu se zákonem.
V tomto případě by mohl aplikovat legistativu o podnikání sázkových kanceláří a loterijních společností.
viz poslední novela 2012

Zdroj: http://www.hazardni-hry.eu/nov inky/2012/loterijni-zakon.html


Avatar uživatele
Bronzový

Jo takhle, ty si to chceš pojistit aby se ten dotyčný nemohl vymlouvat (sliby, chyby). A proč ne? Jenže notáři mají na práci taky důležitější věci než sázky.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.